Založ si blog

A zase sa strieľalo…………

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je menší ako 10 osôb a mnoho dalších ľudí je zranených. Polícia zabezpečila poskytnutie pomoci zraneným osobám. Presný počet mŕtvych a zranených nie je zatiaľ zverejnený. Podľa správy strelcom bola jedna osoba, ktorá bola nájdená na mieste činu mŕtva, avšak polícia nevie potvrdiť, či útočník spáchal samovraždu, alebo bol zastrelený.

Je veľmi smutné že v USA je zaznamenaných množstvo podobných útokov, a ich počet sústavne stúpa..Zaujímavé je, že k takýmto útokom si páchatelia vyberajú obchodné domy s množstvom osôb tam sa nachádzajúcich. K útoku došlo v obchode Walmart, ktorý ma najrozšírenejšiu obchodnú sieť po celom USA. K útoku došlo iba 2 dni pred jedným z najväčších sviatkov v USA, Thanksgiving Day, /Deň vďakyvzdania/, kedy obchody Walmart sú preplnené do neskorých večerných hodín. Je vysoko pravdepodobné, že páchatelia takýchto činov tak ako i v minulosti sa pripravili na takýto útok, pričom si vždy starostlivo vyberajú miesto útoku a to v čase ked sa tam nachádza značné množstvo ľudí.

Je evidentné že k takýmto útokom dochádza opakovane, keď posledná masová streľba bola zaznamenaná iba pred troma dňami v štáte Colorado, kde v miestnom gay bare páchateľ zabil 5 ľudí a zranil 17 ľudí. Pripomínam ďalšiu masovú streľbu v meste Uvalde Texas, keď pri útoku v škole zahynulo 21 ľudí. V roku 2019 došlo k masovej streľbe taktiež v obchodnom dome Walmart, v meste El Paso,kde pri streľbe zahynulo 22 ľudí.

Vypadá to tak, že problematika opakovaných masových strelieb i ked je v centre pozornosti širokej verejnosti, táto neprijíma efektívne opatrenia k zabráneniu opakovania sa. V jednotlivých štátoch USA dochádza k rozsiahlym diskusiám, avšak k legalizácii opatrení proti výskytu takýchto strelieb dochádza len veľmi ťažko, a to i pre odpor zbrojnej lobby, ktorá bráni legalizácii opatrení. Verejnosť USA je rozdelená v názore na otázky držby zbraní, a preto ani v najbližšej dobe nemôžme očakávať, podstatné zlepšenie.

Pre rodiny a príbuzných, ktorí stratili milovanú osobu, je však neskutočne smutné žiť v takejto krutej realite.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

Komu hrá zima do kariet v Rusko -Ukrajinskom konflikte.

19.11.2022

Smutné je konštatovanie prezidenta Ukrajiny Zelenského o tom, že v súčasnosti v dôsledku pretrvávajúceho konfliktu je v krajine takmer 10 miliónov ľudí bez elektrickéhoprúdu. Jedná sa teda o takmer 23 % obyvateľov z celkového počtu približne 44 milionov. Vyjadrenia ohľadne pripravenosti občanov na prichádzajúcu zimu ktorá môže byť i veľmi krutá s dlhšie [...]

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

20222411 loz reakcia 08918071uu

Zvyšovanie platov bez reforiem zdravotníctvo nezachráni

27.11.2022 18:00

Väčšina lekárov zrejme zostane, ale v niektorých nemocniciach to naďalej vyzerá ako v domoch hrôzy z 19. storočia.

Ischia / Casamicciola  / Zosuv pôdy /

Zosuv pôdy na ostrove Ischia si vyžiadal aj život dieťaťa, nezvestných je desať ľudí

27.11.2022 17:18

Zosuv pôdy na talianskom ostrove po silnom daždi si tak vyžiadal najmenej dve obete.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136884x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie