Založ si blog

A zase sa strieľalo…………

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je menší ako 10 osôb a mnoho dalších ľudí je zranených. Polícia zabezpečila poskytnutie pomoci zraneným osobám. Presný počet mŕtvych a zranených nie je zatiaľ zverejnený. Podľa správy strelcom bola jedna osoba, ktorá bola nájdená na mieste činu mŕtva, avšak polícia nevie potvrdiť, či útočník spáchal samovraždu, alebo bol zastrelený.

Je veľmi smutné že v USA je zaznamenaných množstvo podobných útokov, a ich počet sústavne stúpa..Zaujímavé je, že k takýmto útokom si páchatelia vyberajú obchodné domy s množstvom osôb tam sa nachádzajúcich. K útoku došlo v obchode Walmart, ktorý ma najrozšírenejšiu obchodnú sieť po celom USA. K útoku došlo iba 2 dni pred jedným z najväčších sviatkov v USA, Thanksgiving Day, /Deň vďakyvzdania/, kedy obchody Walmart sú preplnené do neskorých večerných hodín. Je vysoko pravdepodobné, že páchatelia takýchto činov tak ako i v minulosti sa pripravili na takýto útok, pričom si vždy starostlivo vyberajú miesto útoku a to v čase ked sa tam nachádza značné množstvo ľudí.

Je evidentné že k takýmto útokom dochádza opakovane, keď posledná masová streľba bola zaznamenaná iba pred troma dňami v štáte Colorado, kde v miestnom gay bare páchateľ zabil 5 ľudí a zranil 17 ľudí. Pripomínam ďalšiu masovú streľbu v meste Uvalde Texas, keď pri útoku v škole zahynulo 21 ľudí. V roku 2019 došlo k masovej streľbe taktiež v obchodnom dome Walmart, v meste El Paso,kde pri streľbe zahynulo 22 ľudí.

Vypadá to tak, že problematika opakovaných masových strelieb i ked je v centre pozornosti širokej verejnosti, táto neprijíma efektívne opatrenia k zabráneniu opakovania sa. V jednotlivých štátoch USA dochádza k rozsiahlym diskusiám, avšak k legalizácii opatrení proti výskytu takýchto strelieb dochádza len veľmi ťažko, a to i pre odpor zbrojnej lobby, ktorá bráni legalizácii opatrení. Verejnosť USA je rozdelená v názore na otázky držby zbraní, a preto ani v najbližšej dobe nemôžme očakávať, podstatné zlepšenie.

Pre rodiny a príbuzných, ktorí stratili milovanú osobu, je však neskutočne smutné žiť v takejto krutej realite.

Je obvinenie Donalda Trumpa účelové ???

31.03.2023

Osoba bývalého prezidenta Donalda Trumpa je snáď najkontroverznejšou osobou v histórii prezidentov USA. Bývalý prezident Trump bol úplne iný typ prezidenta než na akého v USA boli zvyknutí. Osobnosť tohto prezidenta vyvolala mnoho rozporuplných názorov na jeho historický význam nielen v USA, ale i vo svete. Dalo by sa povedať, že Donald Trump svojou typickou kontroverznosťou [...]

Nikto nedáva viac ako ten kto dáva nádej……………….

30.03.2023

Tak úplne náhodou pri mojich denno-denných seniorských prechádzkach mestom spozoroval som reklamný slogan “Nikto nedáva viac ako ten kto dáva nádej”. Skutočne výstižné pre Slovensko a dobu v ktorej žijeme. Je to doba chaosu, neistoty, dokonca i beznádeje. Preto nám seniorom dôchodcom chýba ten, kto nádej dáva. Ako senior dôchodca som si položil otázku, kto v tejto [...]

Interview pápeža Františka pri príležitosti 10.výročia jeho pontifikátu – “kostol nie je domov len pre niektorých ale je pre všetkých veriacich”.

12.03.2023

Pápež František v týchto dňoch oslavuje 10 Výročie jeho pontifikátu. Ach ten čas tak rýchlo letí, zdá sa mi ako by to bolo včera.čo sa ujal pápežského stolca. Internetový portál Vatican News, uverejnil informáciu o tom, že pápež František poskytol interview Paolovi Rodarimu, moderátorovi Taliansko-švajčiarskeho rádia a televízneho vysielania pri príležitosti 10. [...]

nehoda

Obrovský hazard. S 1,65 promile viezol dcéru, havaroval

01.04.2023 19:45

42-ročný vodič s vozidlom narazil do odstaveného auta a prevrátil sa.

Tunel Ľudovíta II.

Jazdia tadiaľ aj formuly. Pri nehode v Monaku prišli o život traja ľudia

01.04.2023 19:20

Do steny tunela Ľudovíta II. v centre mesta narazilo auto, ktoré sa následne vznietilo.

asad, putin

Sýria myslí na návrat do Ligy arabských štátov. Hľadá spojencov

01.04.2023 18:22

Reuters objasnil, že prezidentovi Asadovi sa viac ako desaťročie vyhýbali mnohé západné a arabské štáty kvôli občianskej vojne.

Ondrej Lunter, predseda BBSK

Banskobystrická župa usporila na energiách milión eur. Ako sú na tom ostatné?

01.04.2023 17:49

Vo svojich úradoch a inštitúciách menej kúrili či svietili, teraz žnú v Banskej Bystrici úspech. Kam pôjdu ušetrené peniaze?

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 117
Celková čítanosť: 201969x
Priemerná čítanosť článkov: 1726x

Autor blogu

Kategórie