Založ si blog

ÚVAHA K NOVÉMU ROKU

Občas mám pocit že život nám rýchlo plynie,uteká nám pomedzi prsty ako voda, a ani sa nenazdáme a je za nami. Pod vplyvom akejsi “modernosti”, plynie rýchlejšie a rýchlejšie, a nám ľuďom neostáva čas na to, aby sme si mohli povedať i pekné slová.

     Už len zriedka počuť vety ako “ som šťastný, cítim sa pri tebe dobre, chýbaš mi, objím ma”. Neuvedomujeme si, že v realite času sa tak rýchlo vytratila, dôvera, láska jedného k druhému, a hlavným motívom života sa stala honba za akousi chimerou, vytvorenou v hlavách nás ľudí, čím  je honba za bohatstvom. 

      Je tomu tak preto, že žijeme v akejsi bubline v ktorej v dôsledku pretechnizovanej spoločnosti je veľa “hluku”, čo ľudí núti zabudnúť na krásu a prirodzenosť tohto sveta. Takto potom  stavajú sa  nám do cesty prekážky a nedorozumenia, ktoré   vytvárajú medzi ľuďmi  trhliny a tieto ničia medziľudské vzťahy.   Použitím nesprávnych slov v nesprávnom čase prichádza chaos mysle. My potom nevyužijeme príležitosti dané nám životom, možno iba jeden krát, a možno že chýbalo už len tak málo. Možno stačila len chvíľka, porozmýšľať a vysloviť tie krásne slová “som šťastný, cítim sa pri tebe dobre, objím ma ľúbim ťa”,, atď.

Je prirodzené že každý z nás bytostne túži vypočuť si tie krásne slová, pretože všetky, ak sú vyslovené úprimne robia náše bytie,  život, lásku, skutočnými  a my si uvedomíme čo je to skutočné šťastie. A kto by nechcel žiť v skutočnom šťastí ????

      Ale položme si ruku na srdce a dajme si úprimne otázku, do ktorej skupiny ľudí patríme?

Umelá inteligencia a naša budúcnosť.

29.08.2023

Mnohokrát vo voľných chvíľach ktorých mám našťastie v mojom seniorskom veku neraz dosť, rozmýšľam o tom, či je to šťastie dožiť sa veku seniora, alebo je to nešťastie. Neviem či každý senior zmýšľa rovnako ako ja, viem však že mnohí z nich sa s takýmito úvahami ani nezaoberajú, pretože neraz sú až príliš zaneprázdnení s otázkami ako prežiť. [...]

Budú platiť Ezechielove proroctvá i pre Slovensko ???

11.04.2023

Ako správny kresťan v seniorskom veku som sa rozhodol i cez tieto Veľkonočné sviatky navštíviť chrám boží v našom okresnom meste. Ako senior dôchodca som skutočne znechutený životom a problémami celej spoločnosti. Určite mi všetci dáte za pravdu, že turbulentná až chaotická súčasná politická scéna vzbudzuje nechuť bežných ľudí o akúkoľvek aktivitu v politickom [...]

Je obvinenie Donalda Trumpa účelové ???

31.03.2023

Osoba bývalého prezidenta Donalda Trumpa je snáď najkontroverznejšou osobou v histórii prezidentov USA. Bývalý prezident Trump bol úplne iný typ prezidenta než na akého v USA boli zvyknutí. Osobnosť tohto prezidenta vyvolala mnoho rozporuplných názorov na jeho historický význam nielen v USA, ale i vo svete. Dalo by sa povedať, že Donald Trump svojou typickou kontroverznosťou [...]

vojna na Ukrajine, hroby, Charkov

NYT: Veľa mužov na Ukrajine sa skrýva. Obávajú sa, že ich nevycvičených pošlú na smrť

21.06.2024 18:35

Na Ukrajine žije mnoho mužov, ktorí sa skrývajú. Majú strach z odvodov do armády na obranu krajiny proti ruskej invázii. S niekoľkými z nich hovoril denník The New York Times (NYT).

Viktor Orbán

Nemecko už podľa Orbána 'nevonia a nevyzerá rovnako', zmenilo sa na multikultúrny svet

21.06.2024 18:21

Maďarský premiér Orbán počas návštevy Berlína povedal, že Nemecko sa v dôsledku migrácie zmenilo na "pestrofarebný, multikultúrny svet".

parlament, nrsr, NR SR,

Voľby by v júni vyhral Smer tesne pred Progresívnym Slovenskom

21.06.2024 17:29

Do parlamentu by sa dostalo sedem politických subjektov.

Pellegrini

Druhý regionálny výjazd Pellegriniho smeroval do Košíc

21.06.2024 16:51

Prezident zdôraznil, že jeho cieľom naďalej ostáva byť bližšie k ľuďom a nastoľovať problémy, ktoré treba riešiť.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 120
Celková čítanosť: 277900x
Priemerná čítanosť článkov: 2316x

Autor blogu

Kategórie