Založ si blog

Komu hrá zima do kariet v Rusko -Ukrajinskom konflikte.

Smutné je konštatovanie prezidenta Ukrajiny Zelenského o tom, že v súčasnosti v dôsledku pretrvávajúceho konfliktu je v krajine takmer 10 miliónov ľudí bez elektrickéhoprúdu. Jedná sa teda o takmer 23 % obyvateľov z celkového počtu približne 44 milionov.

Vyjadrenia ohľadne pripravenosti občanov na prichádzajúcu zimu ktorá môže byť i veľmi krutá s dlhšie pretrvavajúcimi hlboko minusovými teplotami až do mínus 15-25 C,však nejako neprichádzajú. Preto úvahy o tom komu zima hrá do kariet nemusia byť presné. Isté je že obe strany kalkulujú so zimnou sezonou , avšak otázka pripravenosti na využitie zimnej sezony pre akýsi obrat v prebiehajúcom konflikte je len ťažko predvídateľná. Faktom je že Rusi zmenili svoju taktiku ked pred začiatkom zimnej sezony sa agresívne zameriavajú k útokom na ukrajinskú elektrickú infraštruktúru , v snahe dosiahnuť zhoršenie zivotných podmienok a tak sťažiť vedenie operácii proti ruským silám.

Britské ministerstvo obrany, ako i spravodajské agentúry, zverejnili prognozy vojnového konfliktu na zimnú sezónu približne v tom smere, že zmena počasia, zmena. denného času bude mať impakt na obe strany konfliktu, čo vlastne počas zimnej sezóny bude znamenať že útočné operácie z oboch strán budú zredukované, čím sa len upevnia defenzívne pozície. Obmedzené svetelné podmienky v zime zredukujú taktiež počet útočných operácií v nočných hodinách. Podľa agentúry Reuters Veľká Británia sa snazí zásobovať armádne sily Ukrajiny zariadením pre zimné obdobie, ked pred zimnou sezónou do polovice decembra doručí Ukrajine 12 000 spacích vakov, 7000 súprav pre chladné počasie, 150 vykurovacích prístreškov a 25 000 súprav pre extrémne chladné počasie. Takúto pomoc zrejme poskytujú i ostatné štáty, takže vypadá to tak, že pripravenosť Ukrajiny na zimné obdobie závisí od rozsahu poskytovanej pomoci od iných štátov.

Generál Krylo Budanov náčelník ukrajinskej rozviedky vo svojom komentári pre britskú tlač potvrdil, že Rusi útokmi na ich infraštruktúru sa snažia demoralizovať ukrajinský národ, pričom chcú zimu využiť ako zbraň.

Napokon sa však zdá že prichádzajúce zimné obdobie bude viac hrať do kariet ukrajinskej strane, pretože predpokladá sa že prichádzajúca zimná sezóna bude pravdepodobne o 1-2 stupne C vyššia ako je normál, teda i pravdepodobnosť dlhotrvajúcich období s veľmi nízkou teplotou bude nižšia, Očakáva sa že v tejto zimnej sezóne teploty hlboko klesajúce do minúsových teplôt v rozpätí od – 15 – 20 C budú trvať v len po dobu 1 – 5 dní. Zdá sa teda, že bohovia v tomto vojnovom konflikte sú viac naklonení ukrajinskej strane. Najlepšie riešenie by však bolo, ak by však v tejto zimnej sezone došlo k otepleniu vzájomných vzťahov a konečne by sa objavili náznaky k vyriešeniu diplomatickou cestou, čo si určite želá celý svet.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136925x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie