Založ si blog

Poznámky k ohláseniu prezidentskej kandidatúry Donalda Trumpa.

Takéto ohlásenie prezidentskej kanjdidatúry sa od Donalda Trumpa očakávalo iuž dlhšie, avšak zdá sa termín ohlásenia bol starostlivo načasovaný.

Donald Trump slávnostne vo svojej rezidencii Mar-a-Lago v Palm Beach dňa 15.11.2022 oznámil svojju kandidatúru na prezidentský úrad vo voľbách ktoré sa uskutočnia v roku 2024. Vyhlásenia sa zúčastnila široká verejnosť za účasti širokého spektra informačnýchprostriedkov. Mal som možnosť vidieť vyhlásenie v priamom prenose. Uskutočnilo sa v obrovskej tanečnej sále jeho rezidencie, prekrásne deklarovanej k tejto príležitosti,vyzdobenej tuctami amerických zástav.

Donald Trump vo svojom krátkom prejave potvrdil, že práve vyplnil potrebnú registráciu pre US Federálnu volebnú komisiu a vytvoril vlastný volebný výbor s názvom “Donald Trump – prezident 2024”.

I ked sa podobné vyhlásenie očakávalo, Donal Trump prednedávnom signalizoval možnosť jeho vyhlásenia na15.11.1022 Poedľa môjho názoru sa uskutočnilo však trochu predčasne. Donalda Trump však svojim vyhlásením predbehol ďalšieho horúceho kandidáta Rona DeSantis, guvernéra štátu Florida, ktorého šance k prezidentskému kresla podľa viacerých odborníkov sú takmer rovnocenné. Predpokladá sa, že guvernér deSantis v krátkej dobe vyhlási taktiež svoju kandidatúru. V primárkach ktoré sa uskutočnia viac ako 1 rok po tomto vyhlásení bude teda poriadne horúco, pretože ku kandidatúre sa pravdepodobne prihlásia ďalší horúci kandidáti ako je guvernér štátu Virgínia, Glenn Youngkin, Texaský guvernér Gregor Aboth, Mike Pence, bývalý Trumpov viceprezident, Bez šancí neostávajú ani guvernérka štátu South Caroline Niki Halley ako i bývalý minister zahraničných vecí Mike Pompeo.

Veľkou otázkou preto ostáva výber kandidátov zo strany demokratov. Osobne predpokladám, že prezident Bidena, ktorý je značne nepopulárny nebude kandidovať k jeho znovuzvoleniu vo voľbách 2024 a demokrati ak chcú uspieť musia v čo najkratšej dobe uskutočniť veľmi starostlivý výber zo svojich kandidátov. Vzhľadom na kandidatúru Donalda Trumpa ako i dalších horúcich kandidátov z republikánskej strany, musia výzvy republikánov brať absolútne vážne!!!!

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

20222411 loz reakcia 08918071uu

Zvyšovanie platov bez reforiem zdravotníctvo nezachráni

27.11.2022 18:00

Väčšina lekárov zrejme zostane, ale v niektorých nemocniciach to naďalej vyzerá ako v domoch hrôzy z 19. storočia.

Ischia / Casamicciola  / Zosuv pôdy /

Zosuv pôdy na ostrove Ischia si vyžiadal aj život dieťaťa, nezvestných je desať ľudí

27.11.2022 17:18

Zosuv pôdy na talianskom ostrove po silnom daždi si tak vyžiadal najmenej dve obete.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136875x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie