Založ si blog

Nebezpečie úvah Ruska o Novom svetovom poriadku….

Možno som tak trochu optimista. Ale som sa už zbytočne tešil po tom, čo Rusko stiahlo svoje vojská zo strategického Chersonu,, že pomaly nastáva akýsi odmäk vo vzájomných vzťahoch Rusko Ukrajina, z toho že sná ď došlo k akýmsi tajným dohodám medzi hlavnými hráčmi Ruskom a USA, tešil som sa z toho že môže dôjsť k hľadaniu akéhosi riešenia Rusko -Ukrajinského konfliktu. Veľmi rýchlo som však vytriezvel po vyhlásení Dmitrija Medvedeva, pre štátom kontrolovanú tlačovú agentúru TASS .

Dmitrij Medvedev, bývalý ruský prezident , je v súčasnosti zástupcom Rady bezpečnosti Ruska. Považuje sa za jedného z podporovateľov vojenských jastrabov, po tom čo svojimi prejavmi v poslednom čase dal najavo zmenu svojich názorov na úlohu a budúce postavenie Ruska vo svete. Podľa môjho osobného názoru v poslednom čase však u neho badať i odklon od súčasných názorov Putina, čo samozrejme vítajú vojenské kruhy, žiadajúce radikálnejší postup v riešení vojnového konfliktu.

Vo svojom prejave pre štátom kontrolovanú tlačovú agentúru TASS z 12.11. 2022 uviedol” Dnes keď Rusko buduje rovný svetový poriadok pre jeho budúcnosť je v boji proti NATO a Západu osamotené. Zastupuje však a chráni záujmy svojich občanov keď im vracia ich zem”. Na tomto výroku je veľmi nebezpečné to, že ani v ňom a ani v dalších výrokoch nie je ani zmienky o tom, že by došlo k akéjsi zmene postojov Ruska po opustení tak strategického mesta akým pre nich bol Cherson.. D. Medvedev sa pokúsil vo svojom stanovisku vykresliť súčasnú situáciu pre Moskvu ružovejšie než v skutočnosti je. Ďalšie ruské media priniesli správu o tom, že turecký prezident Erdogan posmeľuje Vladimíára Putina, aby zmenil svoje stanovisko a zúčastnil sa zasadnutia G 20 v Indonézii, čo predtým odmietol z dôvodov obáv atentátu proti jeho osobe.

Je na úvahu, či takýto postup Turecka v súčasnej situácii nepredstavuje akúsi snahu hrať na všetky strany, či takto nepodporuje jeho snahu v boji proti Západu. K potvrdeniu mojich názorov o tom že Rusko nezmenilo svoje stanovisko k budovaniu Nového svetovéhoporiadku je i to i že snahou Ruska na všetkých svetových fórach , teraz i v budúcnosti je presadiť názor, že Rusko nie je osamotené ale podporujú ho i Čína a Irán, ako i mnoho ďalších štátov vo svete. Podstatné je však že Rusko nezmenilo svoj názor o tom, že i ked prehralo v Chersone, nadalej stále hovorí o budovaní Nového svetového poriadku. . Pre mňa osobne je najdesivejšie, že Rusko nenaznačuje že nejde iba o zmenu Nového svetového poriadku tak ako to vyjadril americký prezdent Bush v roku 1991, ale trvá na budovaní Nového svetového poriadku.

Moje nadšenie o akomsi odmäku tak teda náhle zaniklo, ked som si uvedomil že vlastne o odmäku hovoriť nemôžme, veď práve prichádza zima, “ruská zima” kde o odmäku nemôžme ani uvažovať,naopak oni sú tí, ktorí sú na ruskú zimu pripravení, vy nepripravení teda trpte. Nebezpečie z takýchto úvah je na škodu miliónov ľudí ale i pre nás, pretože ani my na “ruskú zimu” žiaľ pripravení nie sme.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

20222411 loz reakcia 08918071uu

Zvyšovanie platov bez reforiem zdravotníctvo nezachráni

27.11.2022 18:00

Väčšina lekárov zrejme zostane, ale v niektorých nemocniciach to naďalej vyzerá ako v domoch hrôzy z 19. storočia.

Ischia / Casamicciola  / Zosuv pôdy /

Zosuv pôdy na ostrove Ischia si vyžiadal aj život dieťaťa, nezvestných je desať ľudí

27.11.2022 17:18

Zosuv pôdy na talianskom ostrove po silnom daždi si tak vyžiadal najmenej dve obete.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136883x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie