Založ si blog

Marketingové stratégie stávkových firiem USA sú obvinené z rasizmu. Platí toto i pre Slovensko ???

AŽ bizarne znie reprtáž CNN z 9.11. 2022, podľa ktorej systém Lotto USA za účelom zvýšenia podávaných stávok vo svojej práci používa systémový rasizmus pre zvýšenie tržieb z podaných stávok. Loto v USA je obviňované z toho že v priebehu marketingu sa zameriava na komunity chudobných čiernych a hnedých občanov žijúcich v USA.

Toto až neuveriteľné obvinenie prišlo po tom čo rekordný jackpot pre Powerball v čiastke 2.04 miliardy získal zatiaľ neznámy výherca v štáte Kalifornia. Len pre zaujímavosť, šanca na získanie jackpotu v tejto hre je 1 ku 292.2 milliona. Štátne lotérie za účelom zvýšenia tržieb preto vykonávajú systematický agresívny marketing k predaju tiketov v nízko príjmových komunitách, v snahe presvedčiť tam žijúcich Američanov o tom ako rýchlo a ľahko môžu akumulovať svoje bohatstvo.

Komunity v ktorých žijú nízko príjmové skupiny občanov pozostávajú spravidla z hnedej alebo čiernej pleti žijúcich ľudí. V dôsledku takto rasovo zameraného marketingu odchádza preto stále väčšia časť príjmov takejto skupiny osôb ako zisk stávkovým kanceláriám. Štátne lotérie presne vedia kde takéto skupiny osôb žijú a preto marketing zameriavajú práve na tieto oblasti , pretože je známe že mnoho hráčov lotta zvyšuje svoje stávky,ked je jackpot vysoký a aj v čase ked ekonomika trpí. V USA sú k tomuto v súčasnosti priam ideálne podmienky.

Nuž neviem, škrabem sa po hlave, ak by som mal potvrdiť názor o tom že marketingové stratégie stávkových kancelárií sú rasistické. Takto by sme potom mohli nazvať mnoho dalších marketingových stratégií z iných oblastí podnikania. Napr. Z oblasti fast fondu, predaj ktorého je koncentrovaný najma v nízko príjmových oblastiach.

Môžem potvrdiť, že gambling v USA je veľmi rozšírený, exaktne vedený, marketingovo spracovaný, tento reaguje na každé zmeny komunít v ktorých sa uskutočňuje. Poznatok zo života USA je taký, že celé USA hrá Powerball, Megamoney, najmä vtedy ked je jackpot vysoký a dosahuje niekedy stovky miliónov dolárov. Dalo by sa povedať že v tom čase hrá celé USA. Je známe tiež i to, že občania čiernej a hnedej pleti majú tendenciu hrať vo zvýšenej miere a dokážu ľahko prehrať značné čiastky. V žiadnom prípade však nejde o nejakú diskrimináciu, lotto nediskriminuje , avšak šance na výhru jackpotu sú žiaľ extrémne mizivé , čo si nie každý pri podávaní tiketu uvedomuje.

Pokiaľ ide o stávkové hry firmy Tipos na Slovensku, I táto firma používa rôzne marketingové stratégie, avšak nedá sa ani uvažovať o tom že by tieto boli rasovo zamerané. Je faktom že tak ako i v USA nízko príjmové osoby stávky zvyšujú najmä v čase ked do úvahy prichádza i u nás vysoký jackpot, každý jednoducho uvažujúci človek má zvýšeným podávaním tiketov snahu ľahko vygenerovať svoje bohatstvo, tak ako to má na ume každý kto v USA hrá lotto. Slovensko ako vieme aj v otázkach marketingu niekedy až slepo nasleduje USA, preberanie marketingových ťahov z USA je preto len otázkou času.

Preto i v blízkej budúcnosti na Slovensku treba očakávať že určitá skupina nízko príjmových osôb zvýšeným podávaním stávok bude odčerpávať stále väčšiu časť svojich prijmov, čím dôjde k ochudobneniu určitej časti obyvateľstva. Treba preto zameriavať svoju pozornosť, k tomu aby firma Tipos a iné stávkové kancelárie venovali pozornosť nebezpečnému “gamblingu” pretože takto sa ochudobňuje časť obyvateľstva, čím trpia najmä rodiny. Viem že i pri troche zvýšenej vôli by sa i u nás našli vhodné opatrenia zabraňujúce gamblingu. Táto problematika je zložitou, nie je ju však možné vyriešiť jednoducho vyriešiť absolútnym zákazom stávkovania, tak ako to urobili napr. v štáte Hawaii, kde je gambling zakázaný. Nevedie to k ničomu, pretože, miestni občania stávkujú prostredníctvom internetu, načierno, resp. aj počas pobytu v iných štátoch USA, ako i v štáte Nevada.

Paralely v marketingových stratégiách stávkových kancelárií či v USA,ako i na Slovensku samozrejme sú, ved i gamblovanie je biznis ako každý iný, Záleží však i na manažmente stávkových kancelárií, ale i na snahe štátnych orgánov, zákonodarných orgánov, problém gamblingu komplexne riešiť. Ved v hre je neraz pokoj a šťastie mnohých rodín a na tom by nám malo všetkým záležať.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

20222411 loz reakcia 08918071uu

Zvyšovanie platov bez reforiem zdravotníctvo nezachráni

27.11.2022 18:00

Väčšina lekárov zrejme zostane, ale v niektorých nemocniciach to naďalej vyzerá ako v domoch hrôzy z 19. storočia.

Ischia / Casamicciola  / Zosuv pôdy /

Zosuv pôdy na ostrove Ischia si vyžiadal aj život dieťaťa, nezvestných je desať ľudí

27.11.2022 17:18

Zosuv pôdy na talianskom ostrove po silnom daždi si tak vyžiadal najmenej dve obete.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136881x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie