Založ si blog

Extrémne premeny v živote “gaučového zemiaka” alebo ako posilní strata 27 kg váhy jeho sebavedomie???

Extrémne premeny vysielané v TV Markíza sú divácky vysoko sledovaným programom, periodicky sa opakujúcim. Je tomu tak preto, že tento program dokáže veľmi farebne ukázať možnosť extrémnych premien u človeka trpiaceho vysokou nadváhou, dokáže ukázať odvahu, disciplínu a odhodlanie už takto “odpísaného človeka” bojovať so svojim osudom.Pred pár týždňami som napísal malú úvahu o osude gaučového zemiaka a vplyv ním vytvorenej fiktívnej lekárky na jeho pretvorení v začínajúceho blogera.

Vo svojom príbehu keďže som sa sám osobne zúčastnil extrémnych premien, stratou váhy 27 kg, som práve takýmito premenami úspešne prešiel aj bez prítomnosti televíznych kamier aj vďaka mne vytvorenej fiktívnej lekárke. a jej aktuálnej pomoci s výsledok sa dostavil…………….. Práve vdaka extrémnym premenám v mojom živote sa teda zo mna stal úplne iný človek človek plný elánu a odvahy ”dať výzvu tomuito svetu”.

Rozhodnutie podrobíť sa extrémnym premenám v mojom živote, a to podstatnej strate váhy bolo jedným z najťažších rozhodnutí v mojom živote seniora, ale dovolím si povedať že bolo to jedine správne a potrebné. K tomuto významne prispela mnou vytvorená fiktívna lekárka, vdaka ktorej som našiel odvahu dať takúto “výzvu celému svetu”. . Stále si myslím že vytvorenie takejto osoby v mojom podvedomí bolo veľmi správne rozhodnutie, pretože v boji s extrémnymi premenami je asi len veľmi ťažko pokračovať bez pomoci inej osoby. Pomoc rodinných príslušníkov k dosiahnutiu extremnych premien, strate fyzickej váhy, je niekedy iluzórna. Iba správne vytvorená fiktívna postava, aktivizovaná prostredníctvom podvedomia dokáže pomôcť človeku zorientovať sa v tomto ťažkom boji…

V najťažšom období v takmer v beznádejnom psyhickom stave, mi moja lekárka dokázala uplne jednoducho vysvetliť negatíva obezity v živote seniora, vdaka krvným testom, pravidelným kontrolám tlaku, sústavným prehodnocovaním lekárskych záznamov a vzájomnými konzultáciámi som pochopil že niečo so sebou musím nevyhnutne robiť, a to hneď. Prvým krokom bolo doporučenie zúčastniť sa diagnostickej liečby v Národnom endokrinologickom a diabetologickom Ustave v Ľubochni, Takehoto diagnostického pobytu som sa i zúčastnil a po niekoľkých týždnoch, i ked som nespozhoroval úbytok na mojej váhe, som sa naučil aspoň jednu podstatnú vec, naučiť sa disciplíne v prijímaní stravy v presných časových intervaloch, s presným vymedzením kalorickej hodnoty, presným načasovaním meraní tlaku krvi, prijímania liekov a pod.

Po takomto pobyte v ústave som pochopil, že k extremnym premenám, podstatnej strate váhy môže dôjsť i bez prítomnosti televíznych kamier, dokonca k strate váhy môže dôjsť i bez drakonického cvičenia, chcelo to však mať vôľu dosiahnuť svoj cieľ, disciplínu k dosiahnutiu cieľa.

V plnení týchto tak obtiažnych úloh môže pomôcť fiktívne vytvorená osoba, pretože počas obtiažneho procesu extremnej premeny sa tohto nezúčastnujú kamery,, nie je vytvorená podpora celej verejnosti v tak ťažkom a uzložitom procese. Je tu však vytvorená osoba ktorá na rozdiel od manželky cestou poddvedomia dokáže plniť a nahradiť všetky úlohy. Takto sa práve táto fyzická osoba dokáže objaviť v podvedomí aj v tej najnečakanejšej chvíli a vie byť asistentom, psychnologickým poradcom, niekedy i osobou ktorá vhodne i ked , neraz ironickými poznámkami vie aj kriticky absolútne správne zhodnotiť priebeh tohto takmer beznádejného boja. Ak by ste v tomto boji bol osamotený, určite boj vzdáte a cesta samodeštrukcie v prípade ťažkej obezity bude nevyhnutná.

Cestu extremnych premien som preto žačal tým, že som si vytvoril zoznam mojich cieľov, obsahujúcich všetky obdržané rady, ako i dal som si sám sebepísomný sľub že budem viac a viac aktívny, budem jesť iba zdravú stravu, zameriam sa na to, že mojim jediným životným cieľom musí byť presvedčenie schudnúť, v snahe predísť fatálnemu koncu môjho života. Samozrejme tieto ciele som postupne doplňoval so snahou vytýčiť si určiťté primeranú , fyzickú aktivitu, pretože od svojej lekárky som vedel, že fyzickým pohybom dosiahnem zníženie krvného tlaku, upravu cholesterolu, čo bude pozitívne pôsobiť na moje kardiovaskulárne problémy a cukrovku II. Typu. Pochopil som že práve fyzická aktivita zmení moje kognitívne funkcie, o tom že pravidelná fyzická aktivita upevní moje zdravie a musí sa preto stať stať moju dennou rutinou.

Plne som pochopil význam fyzickej aktivity v mojom živote, preto som si v kalendári pravidelne značil plánovanú fyzickú aktivitu a reálnu fyzickú aktivitu ktorú som i zaznamenával. Určil som si dopredu plán mojej fyzickej aktivity, ktorú som realizoval 2 krát denne, a to v ranných a popoludnajších hodinách. Moju fyzickú aktivitu som sústredil na chôdzu, pretože práve túto som považoval, za najlepšiu formu už i vzhľadom k môjmu veku. Napokon ved čo človek bol stvorený k tomu aby chodil , preto som ju považoval za niečo prirodzené v živote.

Každý den som si zaznamenával rozsah mojej fyzickej aktivity, nesilil som sa k tomu aby som zvyšoval počet prejdenej vzdialenosti. Takto som chôdzu nereguloval, a až som ked cítil že nastal čas na zvýšenie vzdialenosti toto som postupne realizoval. . Takže v priebehu 3 mesiacov som z 500 metrov chôdze dokázal prejsť až 10 km denne. O všetkom som si robil záznamy spolu so záznamami o krvnom tlaku pred fyzickou aktivitou a bezprostredne po nej, robil som si i záznamy pulzu, čo som vždy ukázal svojej fiktívnej lekárke. Ona pravidelne zhodnotila výsledky a doporučila prípadné zvýšenie fyzickej aktivity tak aby to bolo vhodné i zo zdravotného hľadiska. Takto aj po prípadných slovných poznámkach som bol potom pozitívne motivovaný. . Do počítača pribúdali každý týžden fotografié mojej osoby, takže som mohol vidieť ako pomaly dochádza k mojim zmenám, Pravidelne som sa meral krajčírskym opaskom a zapisoval som si udaje o meraní pásu do kalendára.

Keďže som za základ mojich extrémnych premien považoval fyzický pohyb v prírode, počas neraz i 4 hodinových prechádzok som sa skontaktoval s viacerými osobami, ktoré prijali podobné rozhodnutie ako ja, takže v rámci nevyhnutného oddychu sme si vymieňali skúseností z tohto ťažoého boja ktorý postupovali i oni. Každý s kým som komunikával ma len vnútorne presvedčil o správnosti môjho rozhodnutia a o mojej výzve životu.

Postupom času po ktorom som začal dosahovať určité úspechy som začal tieto i oslavovať, aj ked iba v kruhu rodiny,, priateľov, fiktívnej lekárky , určitou masážou srdca pre mna bolo i to to že verejnosť a priatelia spozorovali fyzické ale i psychické zmeny ku ktorým u mna došlo. Najväčšou odmenou je však pre mna moje zdravie, strata váhy ho upevnila a upevnuje. Pohybová aktivita sa podstatne zvýšila, čo sa odrazilo i na mojej psychickej aktivite, život pre mňa už nie je nočnou morou a teším sa na další den a fyzickú aktivitu ktorá ma čaka a ktorá sa stala mojou rutinou, pretože viem že len tá mi prinesie dalšie pozitíva. I ked sa mi v priebehu 6 mesiacov podarilo zhodiť váhu 27 kg, v extremných premenách plánujem nadalej pokračovať, s tým že som natrvalo odhodlaný žiť zdravým spôsobom života, tak aby som i zbytok môjho života mohol plnohodnotne prežit. Nesmierne radosť mi robí i to, že prostredníctvom mojej fiktívnej lekárky sa mi podarilo najsť nový zmysel môjho života Po dosiahnutých výsledkov v extremnych premenách si preto s určitou radosťou každé ráno obúvam svoje botasky, s pevným odhodlaním pokračovať v premene gaučového zemiaka na zdravého seniora.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

20222411 loz reakcia 08918071uu

Zvyšovanie platov bez reforiem zdravotníctvo nezachráni

27.11.2022 18:00

Väčšina lekárov zrejme zostane, ale v niektorých nemocniciach to naďalej vyzerá ako v domoch hrôzy z 19. storočia.

Ischia / Casamicciola  / Zosuv pôdy /

Zosuv pôdy na ostrove Ischia si vyžiadal aj život dieťaťa, nezvestných je desať ľudí

27.11.2022 17:18

Zosuv pôdy na talianskom ostrove po silnom daždi si tak vyžiadal najmenej dve obete.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136877x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie