Založ si blog

Máte podráždený žalúdok? Čo keby ste zaradili mandle do Vášho denného jedálnička ????

Máte chuť na stravu ktorá spôsobuje viac črevných pohybov a pomáha cítiť sa dobre? Ak takúto chuť nemáte prosím zmeňte svoj názor a zaraďte aj takúto stravu do Vášho denného jedálnička čo najskôr. Vedci z Kráľovskej Univerzity v Londýne v Americkom časopise Clinical Nutrition publikovali štúdiu zaoberajúcu sa touto otázkou a po vykonanom výskume doporučujú pre správne fungovanie zdravého žalúdka a čriev zvýšiť dennú konzumáciu mandlí . Zvýšenie dennej konzumácie mandlí totiž prispieva k posilneniu žalúdka a zdraviu čriev.

Zistilo že pri konzumácii mandlí, ktoré obsahujú butyric acid /butyrickú kyselinu/ priame mastné kyseliny v nich obsiahnuté upevňujú zdravie žalúdka a čriev. Dalo by sa teda aj povedať že ak trpíte podráždeným žalúdkom bolo by vhodné do Vášho jedálnička pridať si zdravé mandľové oriešky.

Štúdia vedcov Kráľovskej Univcerzity v Londýna zísťovala či črevný systém ktorý je ako komplex užasne dôležitý pre ľudské zdravie je potrebné posilňovať špecifickou stravou, podporujúcou črevné baktérie a ich správnu funkciu v črevách. Anglickí vedci uskutočnili štúdiu na 87 osobách ked každý z nich v priebehu dňa zjedol presnú dávku doporučovaného dietneho fíberu. Takto skupínu skúmaných osôb rozdelili do troch skupín. Prvá skupina zjedla každý deň 56 gramov fíberu konzumáciou celých mandľových orieškov.. Druhá skupina zjedla denne 56 gramov zomletých mandlí, tretia skupina, namiesto mandlí zjedla almondové muffiny, v ktoré obsahovali 56 gramov spracovaných mandľových orieškov.

Vedci objavili, že množstvo butyrickej kyseliny ktorá je súčasťou jednoduchých mastných kyselín je podstatne vyššie u účastníkov ktorí konzumovali zomleté alebo celé oriešky v porovnaní s tými ktorí konzumovali tieto už spracované v strave. Tieto zdravé mastné kyseliny slúžia totiž ako hlavný zdroj pre črevné bunky a vytvárajú v nich ideálne podmienky pre správne fungovanie črevných bakterií , ktoré potom správne fungujú , nakoľko skonzumovaná strava bola v objektívnom množstve a v hodnotách. Prof. Kevin Whelan z Kráľovskej Univerzity v Londýne potvrdil, že butyrát obsiahnutý v jednoduchých mastných kyselinách pozitívne zasahuje do črevného zdravia. Molekuly butyrátu sú správnym krmivom pre črevné bunky, regulujú absorpciu dalších výživných látok v črevnom systéme a potom pomáhajú k vyrovnanosti imunitného systému.

Výskumný team objavil súvislosť medzi konzumovaním celých alebo zomletých mandľových orieškov. Tiež sa zhistilo, že skupina osôb ktoré konzumovali celé oriešky, reportovala 1,5 krát viac črevných pohybov v porovnaní s druhou skupinou konzumujúcou zomleté mandľové oriešky.

Výskum teda priniesol potešujúcu správu aj pre ľudí trpiacich podráždeným žalúdkom. Podstatou pre správnu funkciu žalúdka a črevného systému je preto pravidelná konzumácia mandľových orieškov či celých alebo zomletých, pretože len tieto prostredníctvom jednoduchých mastných kyselin, butyrátov a ich správnou absorpciou v črevnom systéme tak pomáhajú vyrovnanosti imunitného systému-

Toto potvrdzuje i tézy našich nutricionistov o tom, že denná konzumácia tzv. raw food, teda jedál v surovom stave, podporuje celkové zdravie človeka, pretože látky obsiahnuté v surovej strave sú prospešné a priamo podporujú správne vstrebávanie jednoduchých mastných kyselín v nich obsiahnutých. Tieto potom spätne formujú a podporujú rovnováhu výživných látok k podpore celého imunitného systému človeka.

Pomaly a postupne sa takto prichádza k názoru, že človek bol vo svojej podstate stvorený ku konzumácii priamej, neupravenej stravy, a ked takto robil , žil akýmsi zdravším a plnohodnotnejším spôsobom života

Zaraďte preto prosím do svojho jedálnička mandľové oriešky v surovom stave pre zdravie Váľho žalúdka,, črevného systému a toto Vám pomôže to odstrániť i problémy s podráždeným žalúdkom.

01.01.2024

ÚVAHA K NOVÉMU ROKU Občas mám pocit že život nám rýchlo plynie,uteká nám pomedzi prsty ako voda, a ani sa nenazdáme a je za nami. Pod vplyvom akejsi “modernosti”, plynie rýchlejšie a rýchlejšie, a nám ľuďom neostáva čas na to, aby sme si mohli povedať i pekné slová. Už len zriedka počuť vety ako “ som šťastný, cítim sa pri tebe dobre, [...]

Umelá inteligencia a naša budúcnosť.

29.08.2023

Mnohokrát vo voľných chvíľach ktorých mám našťastie v mojom seniorskom veku neraz dosť, rozmýšľam o tom, či je to šťastie dožiť sa veku seniora, alebo je to nešťastie. Neviem či každý senior zmýšľa rovnako ako ja, viem však že mnohí z nich sa s takýmito úvahami ani nezaoberajú, pretože neraz sú až príliš zaneprázdnení s otázkami ako prežiť. [...]

Budú platiť Ezechielove proroctvá i pre Slovensko ???

11.04.2023

Ako správny kresťan v seniorskom veku som sa rozhodol i cez tieto Veľkonočné sviatky navštíviť chrám boží v našom okresnom meste. Ako senior dôchodca som skutočne znechutený životom a problémami celej spoločnosti. Určite mi všetci dáte za pravdu, že turbulentná až chaotická súčasná politická scéna vzbudzuje nechuť bežných ľudí o akúkoľvek aktivitu v politickom [...]

Boris Susko, NR SR

Dva dni a hotovo, ďalšia novela Trestného zákona odklepnutá. Odborníci: Koalícia mohla konať už skôr

16.07.2024 21:05

Debata sa počas dvoch dní v pléne vyostrila a spor sa točil najmä okolo dvoch vecí – ochrany európskych a slovenských peňazí a definície finančných záujmov Európske únie (EÚ).

auto, dieta, otec, POUZIVAT IBA AKO NAHLAD!!!!

Ľudia sú nepoučiteľní. Na Spiši zomrelo dieťa, ktoré nechali v rozhorúčenom aute

16.07.2024 20:30, aktualizované: 21:05

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

840727075

Z letných radovánok horor. V Borinke chlapca zasiahol elektrický prúd

16.07.2024 20:10

Vrtuľník ho previezol do nemocnice na ošetrenie.

izrael

Najnovšie izraelské údery zabili v Gaze viac ako 60 Palestínčanov

16.07.2024 19:45

Najsmrteľnejší útok sa odohral v blízkosti čerpacej stanice pri meste Chán Júnis.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 120
Celková čítanosť: 281803x
Priemerná čítanosť článkov: 2348x

Autor blogu

Kategórie