Založ si blog

Ruské bombardéry schopné niesť nukleárne zbrane spozorované v blízkosti Fínska

Situacia v Rusko Ukrajinskej vojne zo dna na den naberá na otáčkach. Tomu nasvedčuje krátka správa uverejnená v denníku Jerusalem Post, podľa ktorej Izraelská špionážna firma ImageSat International /ISI/ zaznamenala v mesiaci September “neobvyklú” prítomnosť ruských bombarderov TU 160 a TU 95 na letisku Oleňja v blízkosti Fínskych hraníc. Letecká základňa Oleňja je umiestnená na poloostrove Kola neďaleko Murmanska. Na tejto základni sú umiestnené RUSKÉ severné vzdušné sily s významným množstvom zbraní, vojenského materiálu, taktických a strategických nukleárnych zbraní.

SPOZOROVANÉ strategické bombardéry TU 160 a TU 95 sú jediné dva typy lietadiel Ruska schopné niesť jadrové zbrane. V súlade so satelitnými snímkami je preukázané že k 25. Septembru sa na základni Oleňja nachádzali celkom 4 strategické bombardéry TU 160 a 3 strategické bombardéry typu TU 95, zatiaľ čo v mesiaci august tieto strategické bombardéry sa na leteckej základni nenachádzali. Podľa správy tieto strategické bombardéry prileteli na leteckú základnú Oleňja z leteckej základne Engels nachádzajúcej sa v blízkosti Ukrajinských hraníc.

Nie je známy dôvod príletu týchto strategických bombardérov na základňu Oleňja , ale dá sa predpokladať že ich prílet má súvislosť s výrokmi ruského prezidenta Putina , ktorý vyhlásil pripravenosť Ruska použiť všetky druhý zbraní ako i nariadil čiastočnú mobilizáciu.

Hovorca ukrajinskej rozviedky Vadym Skibitsky vo svojom Interview pre The Guardian /UK/ prehlásil, že hrozba použitia nukleárnych taktických zbraní zo strany Moskvy je veľmi vysoká. Súčasťou jeho vyhlásenia je, že tieto zbrane môžu byť použité pozdĺž frontových línií, v miestach kde je sústredených veľa ľudí, materiálu, veliteľSké centrá a kritická infraštruktúra.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

20222411 loz reakcia 08918071uu

Zvyšovanie platov bez reforiem zdravotníctvo nezachráni

27.11.2022 18:00

Väčšina lekárov zrejme zostane, ale v niektorých nemocniciach to naďalej vyzerá ako v domoch hrôzy z 19. storočia.

Ischia / Casamicciola  / Zosuv pôdy /

Zosuv pôdy na ostrove Ischia si vyžiadal aj život dieťaťa, nezvestných je desať ľudí

27.11.2022 17:18

Zosuv pôdy na talianskom ostrove po silnom daždi si tak vyžiadal najmenej dve obete.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136882x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie