Založ si blog

Analýzy Ruska o tretej fáze vojny na Ukrajine. Príde do úvahy aj štvrtá fáza ????

Denník Jerusalem Post v sekcii medzinárodných udalostí uverejnil 1.10.2022 pomerne perfektnú a podrobnú analýzu Rusko-Ukrajinskej vojny, s tým že Rusko vstupuje do 3 fázy vojny , a táto predstavuje snahu Ruska udržať si zabraté teritoria Ukrajiny. Vo svojom príspevku sa pokúsim rozobrať analýzy podľa Jerusalem Post.

Ruské rozhodnutie započať prvú fázu vojny započalo 24.2.2022 snahou obsadiť Kyjev, získať výhodu v domnení že politické vedenie Ukrajiny opustí Kyjev, utečie do Ľvova, alebo opustí krajinu. Po tomto útoku štáty Západu opustili Kijev, avšak Rusko stratilo svoju prvotnú výhodu a bolo zatlačené spať.

Moskva preto začala druhú fázu tejto vojny, v ktorej po preskupení síl zaútočila na východ Ukrajiny, ich ofenzíva kulminovala po obsadení mnohých miest a dedín vrátane mesta Severodoneck v júni 2022. Táto ofenzíva Ruska však vyvolávala čiastočnú protiofenzívu Ukrajiny na juhu a východe, a po jej čiastočných úspechoch sa Moskva preto rozhodla vojsť do 3. Fázy tejto vojny.

Tretia fáza vojny obsahuje mobilizáciu ruskej armády v snahe udržať si územia, ktoré ruská strana získala. Súčasť tejto fázy obsahuje uznanie samostatnosti Zaporožia a Chersonu na juhu, ako súčasti Ruska, anexovanie Donetska a Luhanska . Rusko počíta s tým, že po tomto akýkoľvek protiútok Ukrajiny, môže byť posudzovaný ako inváziu do Ruska. Analýza Jerusalem Post veľmi správne poukázala na to, že po začatí tretej fázy vojny bude pre Ukrajinu ťažšie dostať sa do NATO, pretože takto by NATO de facto priamo vošlo do vojny s Ruskom. Vytvoreníe takéhoto zamrznutého konfliktu by mohlo odsunúť riešiť problémov Ruska bokom.

Rusko však nechce ostať osamote, preto pracuje s ďalšími medzinárodnými skupinami ako je Organizácie Šanghajskej Spolupráce ktorá je budovaná na protizápadných základoch. Rusko šikovne použitím práva veta v Bezpečnostnej rade OSN zabránilo medzinárodnému odsúdeniu ich akcií, v nádeji že využitím tejto aliancie ako i dalších mnohých štátov juhu sveta, bude preto pre celý svet stále ťažšie riešiť ruské konflikty meditáciou. Rusko v tejto fáze vytvára akýsi Nový Svetový Poriadok, ktorý má byť zameraný proti Západu. Za podpory Číny, Indie, Brazílie a ďalších nie západne orientovaných štátov južnej pologule sveta sa potom bude postupne dištancovať od Západu. Vytvorenie Nového Svetového Poriadku takto dosiahne zrušenie Americkéh Svetového poriadku , v ktorom USA proklamuje unipolárny svet pod ich vedením.

Putin svojim cieleným prejavom v piatok uviedol jeho myšlienky do praxe Odsúdil v ňom mnohé agresie Západu , či už je to koloniálna éra UK, bombardovanie Dráždan , použitie atómových bômb v Japonsku. Ani po takto vytknutých chybách nedošlo k zmene kurzu a Rusko sa rozhodlo brániť svoju krajinu, občanov, rodinu a deti za použitia všetkých prostriedkov.

Jerusalem Post rozhodnutie Putina vstúpiť do tretej fázy vojny považuje za pokus dosiahnuť svetové zmeny. Zo strany Moskvy ide o gambling vyhrážkami o použití nukleárnych zbnraní dosiahnuť politické zmeny. použitie nukleárnych zbraní by bolo totálnym opustením svetových noriem, od II. Svetovej vojny, a tak by Rusko vošlo do štvrtej fázy vojny – nukleárnej vojny, v ktorej by nebolo víťaza.

Nastala situácia ked Putin svojim prejavom tlačí každého k tomu, aby si vybral svoju stranu, tak ako to robili USA v roku 1990 ked G.H.W. Bush uviedol nový svetový poriadok do praxe. 9/11 a potom jeho syn G.W.Bush , žiadal každý národ, každu oblasť urobiť rozhodnutie o tomči ide s nimi alebo s teroristami. Rusko gambluje tým že vo svojej rétorike používa podobnú argumentáciu.

Jerusalem Post v závere svojej vynikajúcej analýzy konštatuje že je jasné že Rusko chce odvrátiť kurz sveta, ktorým šiel svet v posledných desaťročiach, Moskovské rozhodnutia o Ukrajine slúžia Rusku v snahe dosiahnuť zmenu v geopolitickej mape sveta a zaviesť svoj vlastný Nový Svetový Poriadok.

Podľa môjho názoru sú to teda akési politické hrátky mocných tohto sveta. Svetová verejnosť za žiadnych okolností však nesmie dopustiť aby došlo k realizácii štvtej fázy vojny na Ukrajine, použitiu taktických jadrových zbraní, pretože konflikt ich použitím nepochybne dôjde k 5. Fáze vojny, vojna nebude mať víťaza, dôjde k anihilácia obyvateľov tohto sveta.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136923x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie