Založ si blog

Sú podozrivé výbuchy na potrubiach Nordstream 1, Nordstream 2 výsledkom sabotáže??????

Agentúra Reuters ako i mnohé ďalšie tlačové agentúry uverejnili dnes správu podľa ktoréj viaceré štáty v Europe vyšetrujú bližšie neidentifikovaný únik plynu, z potrubí Nordstream 2, Nordstream 1. K úniku plynu došlo na potrubí Nordstream 2 na dvoch miestach, a Nordstream 1, Unik plynu sa prejavil i na hladine mora a bol zaznamenaný i vizuálne. Dánska vláda na miesto úniku poslala dve lietadlá k zadokumentovaniu úniku. Švédsko a Dánsko, v ktorých ekonomických zónach sa plynovodnú potrubia nachádzajú porovnávaním seizmografom zistili , že tieto zaznamenali 3 samostatné výbuchy. Unik plynu bol spozorovaný v Baltickom morí, približne v polovici vzdialenosti od pobrežia Poľska a Švédska..

Podľa oficiálnych vyhlásení zatiaľ nie je jasné kto môže stáť za poškodením plynovodných potrubí, na ktoré Rusko a Europskej partneri vynaložili miliardy dolárov. Zaujímavé su však vyhlásenia jednotlivých štátov. Zatiaľ čo hovorca švédskej polície pripravil správu o tom že vec je pravdepodobne považovaná ako rozsiahle sabotáž, poľský predseda vlády kritizoval stanovisko o sabotáži, pretože zatiaľ o tom nie je evidencia. Rusko, ktoré v súčasnosti nedodáva plyn v dôsledku sankcií pre inváziu na Ukrajinu , uvádza že mohlo to byť dielo sabotráže, jednoznačne však potvrdzuje, že únik plynu vážne narušuje energetickú bezpečnosť Europy. Ukrajinský predstaviteľ zas vyhlásil, že incident spôsobila ruská strana, v úmysle destabilizovať Europu . Dánsky predseda vlády Mette Frederiksen potvrdil že v skutočnosti išlo o 3 výbuchy, 2 z nich v jeden den na Nordstream 2, a nasledujúci den na potrubí Nordstream 1.

Hladina a mora v miestach výbuchu v rozsahu približne 1 km, je plná bublín, s vysokým obsahom metanu pri hladine. Lodná doprava na týchto miestach je zakázaná.

Podľa informácií tlačových agentúr ceny plynu rapídne porastú. Kedže došlo i k prerušeniu dodávky na plynovode Nordstream 1, ktorý pracoval približne na 20 % kapacitu. je len obtiažne predstaviť si akúkoľvek dodávku plynu z Ruska, a to zimná sezóna ešte len prichádza. Poškodenie plynovodov určite nepridá na vzťahoch Ruska a Ukrajiny, kedže už teraz kolujú rôzne neoverené správy o sabotáži a o tom kto mal záujem na poškodení plynovodov. Neoverené informácie kolujú na internete a tie uvádzajú že pravdepodobnú sabotáž museli vykonať vysoko kvalifikovaní odborníci, potápači za súčinnosti s ponorkou.

Verme v objektivitu vyšetrovania, Dánska, Švédska, kedže poškodenia v Nordstream 2 sa nachádzajú vo švédskej ekonomickej zóne a poškodenie na Nordstream 1 v dánskej ekonomickej zóne. Obtiažna situácia v dodávkach plynu sa stáva ešte viac obtiažnejšou !!!!!!

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov môže dochádzať už pred, ale aj po ukončení štrajku.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136888x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie