Založ si blog

Prekvapivé priznanie – sporadické rozhovory Rusko – USA predsa len existujú ………

O akýchsi kontaktoch medzi Ruskom a USA v súčasnej napätej situácii sa v tlači toho veľa neobjavilo, iba niekoľko analytikov uvádza, že akési kontakty medzi ruskou a americkou stranou existujú.

Ruský prezident minulý týžden vo svojom prejave o vyhlásení čiastočnej mobilizácii pripomenul, že jeho krajina má celu škálu prostriedkov k deštrukcii a v čase ked je ohrozená integrita Ruska, pre ochranu Ruska a jeho občanov , tieto môžu použité. Potvrdil, že nukleárne hrozby nie sú bluf.

Nikto z nás nepochybuje, že vyhlásenia prezidenta Putina sú vážne, pričom tieto nadobúdajú na intenzite. Občania EU, USA sú zhrození z takýchto vyhlásení, pričom dochádza až k určitej hystérii , z tejto nevyriešiteľnej situácie. FOX News dokonca potvrdilo, že ešte nikdy v historii, USA nebolo tak blízko k nukleárnej vojne tak ako je tomu v súčasnosti. K zmierneniu týchto vyhlásení sa pre Fox News vyjadril starší strategický analytik gen. Jack Kaene. Tento sa snažil čiastočne uspokojiť verejnosť vyhlásením, že Putinove nukleárne hrozby sú síce nepravdepodobné ale ,musia byť brané vážne.

I v časoch studenej vojny, i ked vzťahy medzi týmito krajinami boli napäté, vždy existovala akási poistka, teda bola akási možnosť vzájomnej komunikácie oboch strán ešte pred vypuknutím horúceho konfliktu. Verejnosť u nás bola informovaná, že spojenia oboch strán , teda Ruska a USA boli popretrhané. V tejto pre nás ťažko depresívnej situácii svitlo akési svetielko nádeje, že tomu tak nie je.

Jack Sullivan, predstaviteľ Národnej bezpečnosti USA vo svojom interview pre TV NBC News, v pondelok vyhlásil že Kremeľ bol upozornený na katastrofické následky, ak použijú nukleárne zbrane. Hrozby boli odsúdené najvyššími predstaviteľmi USA, a poradca národnej bezpečnosti uviedol že s ruskou stranou bolo komunikované na súkromných kanáloch o tom akú odpoved v takomto prípade USA prijme. K situácii sa vyjadril i hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo svojom interview prvé TV Ria a Novosti ktorý tiež potvrdil, že medzi oboma stranami existujú kanály pre vzájomný dialóg, ale tieto majú veľmi sporadické použitie.

Záverom chcem uviesť aj stanovisko prezidenta Ukrajiny Zelenského, v interview pre CBS News, ktorý k veci uviedol, že Putin používa hrozby použitia nukleárnych zbraní k vydieraniu. “Možno včera to bol bluf, Ale teraz to môže byť realita”.

Zostáva nám radovým občanom ako tak veriť, že nastávajú časy, ked zdravý rozum vo vzťahoch zvíťazí a obe strany prídu k záveru, že iba vzájomným rokovaním sa napatie môže zvrátiť, a je jedno či toto sa uskutoční cez súkromné, tajné, alebo verejné kanály, hlavné je že sa uskutoční. Až potom sa dá nájsť zdravé riešenie a zabrániť tak kataklyzme v prípade použitia nukleárnych zbraní!!!!!

Prečo som zmenil svoj názor o termíne volieb……….

28.01.2023

Ešte do včerajšieho dňa som patril k veľkej väčšine občanov, ktorým síce záleží na tom aby predčasné voľby boli, ale ich termín som nepovažoval za až tak rozhodujúci, veď ide iba o pár mesiacov. Dôvody prečo opozičné strany požadujú čo najskorší odchod vlády ktorej bola vyslovená nedôvera sú rôzne. K zmene názorov NATO a USA, ako vyriešiť Rusko-Ukrajinský [...]

Demokracia po americky…….., alebo ako sa rýchlo sa rýchlo zbaviť kandidáta na prezidentské voľby 2024

22.01.2023

Mnohým z nás sú známe skutočnosti nájazdu FBI z 8. augusta 2022 ked agenti FBI vnikli do komplexu budov Mar a Lago, sídla bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Televízne zábery po vykonanej mnohohodinovej prehliadke rezidencie bývalého prezidenta podrobne ukazali jej efektívnosť, ked z rezidencie agenti FBI slávnostne odniesli mnoho dokumentov, z ktorých 31 bolo [...]

Čo môže znamenať pomoc USA Ukrajine pri útoku na Krym ????

19.01.2023

Je to nanajvýš aktuálna otázka, pretože viaceré skutočnosti nasvedčujú tomu, že je to práve Ukrajina ktorá si nevie predstaviť koniec vojnového konfliktu bez prinavrátenia Krymu Ukrajine. Prezident Zelenskij vo viacerých výrokoch inú alternatívu ani nepripúšťa, verejnosti je známy jeho názor o tom že tam kde vojna začala musí i skončiť. Podľa názorov viacerých [...]

SR Košice vražda Michalovce prokuratúra väzba V.H. KEX

Mladík obvinený z vraždy v Michalovciach zostáva vo väzbe

30.01.2023 12:12

K vražde, pri ktorej zomrela 46-ročná žena, došlo ráno na Nový rok.

požiar

Požiar budovy drevovýroby spôsobil škodu približne pol milióna eur

30.01.2023 11:50

Hasičom sa požiar podarilo po viac ako troch hodinách lokalizovať.

Pakistan bombový útok

V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, na mieste je niekoľko mŕtvych a zranených

30.01.2023 10:55

Do nemocnice previezli desiatky zranených. Pod troskami sa zrejme nachádza viacero ľudí.

Polizei

V opustenej pivnici neďaleko českých hraníc sa ukrýval pravicový extrémista so šiestimi deťmi

30.01.2023 10:32

Z nepoužívanej vínnej pivnice v rakúskom meste Obritz sa ozývali hlasy a detský plač.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 173657x
Priemerná čítanosť článkov: 1670x

Autor blogu

Kategórie