Založ si blog

Vladimír Putin poskytol ruské občianstvo občanovi USA – Edwardovi Snowdenovi

Fox News, dnešného dnešného dňa prinieslo pomerne krátku správu, ktorej naše informačné prostriedky nevenovali pozornosť. Ide o to, že ruský prezident Vladimír Putin dnešného dňa poskytol ruské občianstvo najznámejšiemu americkému informátorovi Edwardovi Snowdenovi.

Edward Snowdenovi 39 ročný, pracovník agentúry Národnej bezpečnostnej agentúry /NSA/ po pomerne strastiplnej ceste do viacerých krajín , kde žiadal o poskytnutie azylu čo mu bolo zamietnuté, napokon pricestoval do Moskvy, kde mu bol poskytnutý azyl. Edward Snowden bol pracovník NSA, ktorý uvoľnil verejnosti rozsiahle informácie o práci bezpečnostnej agentúry NSA, s podrobnými informáciami o jednotlivých operáciách. Existuje dôvodné podozrenie z toho, že Snowden úzko spolupracoval aj s ruskou vládou, ked ruskej rozviedke poskytol rozsiahle informácie, ktoré mohli poškodiť mnohých Američanov, ako i americký vojenský personál. Pre podozrenie o úniku utajovaných skutočností sa preto odmietol vrátiť do USA. Ruská vláda i napriek viacerým požiadavkám americkej strany odmietla vydať amerického občana Snowdena k trestnému stíhaniu v USA, pre zločin špionáže, za čo mu hrozil trest odňatia slobody až na 30 rokov. Snowden až doposiaľ zotrval v Rusku na základe azylu a nasledovného povolenia k trvalémupobytu v Ruskej federácii.

Snowden v roku 2019 poskytol interview TV stanici CBS This Morning, kde vyjadril želanie vrátiť sa do USA a podrobiť sa spravodlivému súdu. Bývalý prezident Donald Trump zvažoval udelenie milosti, avšak toto sa nikdy nestalo, kedže generálny prokurátor Barr sa proti tomuto ostro postavil, takže k udeleniu milosti nedošlo. Snowden v dôsledku hroziaceho trestu sa rozhodol pre trvalý pobyt v Rusku.

Pre zaujímavosť uvádzam že vplyvný senátor Rand Paul bol jedna najvplyvnejších osôb, podporujúcich udelenie milosti Snowdenovi, kedže tvrdil, že Snowden ako informátor ukázal ľudom schému ako americká vláda sleduje amerických občanov, či v USA ako i v cudzine.

Prezident Putin sa rozhodol k udeleniu občianstva Ruskej Federácie pre Snowdena iba 2 roky po udelení trvalého pobytu na území Ruska.

Nechajte sa viesť láskou…….prichádza február…..

30.01.2023

Čo nevidieť a máme tu február, ktorý je často považovaný za mesiac lásky. Všetci vieme že láska ako taká je považovaná za jeden z najúžasnejších zážitkov v živote človeka. Hlavné však je, že keď o láske hovoríme, mali by sme si uvedomiť skutočnosť, že láska je dostupná komukoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek, čo si žiaľ mnohí z nás neuvedomujú. Preto pri [...]

Prečo som zmenil svoj názor o termíne volieb……….

28.01.2023

Ešte do včerajšieho dňa som patril k veľkej väčšine občanov, ktorým síce záleží na tom aby predčasné voľby boli, ale ich termín som nepovažoval za až tak rozhodujúci, veď ide iba o pár mesiacov. Dôvody prečo opozičné strany požadujú čo najskorší odchod vlády ktorej bola vyslovená nedôvera sú rôzne. K zmene názorov NATO a USA, ako vyriešiť Rusko-Ukrajinský [...]

Demokracia po americky…….., alebo ako sa rýchlo sa rýchlo zbaviť kandidáta na prezidentské voľby 2024

22.01.2023

Mnohým z nás sú známe skutočnosti nájazdu FBI z 8. augusta 2022 ked agenti FBI vnikli do komplexu budov Mar a Lago, sídla bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Televízne zábery po vykonanej mnohohodinovej prehliadke rezidencie bývalého prezidenta podrobne ukazali jej efektívnosť, ked z rezidencie agenti FBI slávnostne odniesli mnoho dokumentov, z ktorých 31 bolo [...]

polícia

Na diskotéke v Humennom znásilnili mladé dievča

30.01.2023 12:43

Polícia uviedla, že prebiehajú procesné úkony a nie je možné poskytnúť bližšie informácie.

SR Košice vražda Michalovce prokuratúra väzba V.H. KEX

Mladík obvinený z vraždy v Michalovciach zostáva vo väzbe

30.01.2023 12:12

K vražde, pri ktorej zomrela 46-ročná žena, došlo ráno na Nový rok.

požiar

Požiar budovy drevovýroby spôsobil škodu približne pol milióna eur

30.01.2023 11:50

Hasičom sa požiar podarilo po viac ako troch hodinách lokalizovať.

Pakistan bombový útok

V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, na mieste je niekoľko mŕtvych a zranených

30.01.2023 10:55

Do nemocnice previezli desiatky zranených. Pod troskami sa zrejme nachádza viacero ľudí.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 173756x
Priemerná čítanosť článkov: 1655x

Autor blogu

Kategórie