Založ si blog

Prekvapivé priznanie – sporadické rozhovory Rusko – USA predsa len existujú ………

O akýchsi kontaktoch medzi Ruskom a USA v súčasnej napätej situácii sa v tlači toho veľa neobjavilo, iba niekoľko analytikov uvádza, že akési kontakty medzi ruskou a americkou stranou existujú.

Ruský prezident minulý týžden vo svojom prejave o vyhlásení čiastočnej mobilizácii pripomenul, že jeho krajina má celu škálu prostriedkov k deštrukcii a v čase ked je ohrozená integrita Ruska, pre ochranu Ruska a jeho občanov , tieto môžu použité. Potvrdil, že nukleárne hrozby nie sú bluf.

Nikto z nás nepochybuje, že vyhlásenia prezidenta Putina sú vážne, pričom tieto nadobúdajú na intenzite. Občania EU, USA sú zhrození z takýchto vyhlásení, pričom dochádza až k určitej hystérii , z tejto nevyriešiteľnej situácie. FOX News dokonca potvrdilo, že ešte nikdy v historii, USA nebolo tak blízko k nukleárnej vojne tak ako je tomu v súčasnosti. K zmierneniu týchto vyhlásení sa pre Fox News vyjadril starší strategický analytik gen. Jack Kaene. Tento sa snažil čiastočne uspokojiť verejnosť vyhlásením, že Putinove nukleárne hrozby sú síce nepravdepodobné ale ,musia byť brané vážne.

I v časoch studenej vojny, i ked vzťahy medzi týmito krajinami boli napäté, vždy existovala akási poistka, teda bola akási možnosť vzájomnej komunikácie oboch strán ešte pred vypuknutím horúceho konfliktu. Verejnosť u nás bola informovaná, že spojenia oboch strán , teda Ruska a USA boli popretrhané. V tejto pre nás ťažko depresívnej situácii svitlo akési svetielko nádeje, že tomu tak nie je.

Jack Sullivan, predstaviteľ Národnej bezpečnosti USA vo svojom interview pre TV NBC News, v pondelok vyhlásil že Kremeľ bol upozornený na katastrofické následky, ak použijú nukleárne zbrane. Hrozby boli odsúdené najvyššími predstaviteľmi USA, a poradca národnej bezpečnosti uviedol že s ruskou stranou bolo komunikované na súkromných kanáloch o tom akú odpoved v takomto prípade USA prijme. K situácii sa vyjadril i hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo svojom interview prvé TV Ria a Novosti ktorý tiež potvrdil, že medzi oboma stranami existujú kanály pre vzájomný dialóg, ale tieto majú veľmi sporadické použitie.

Záverom chcem uviesť aj stanovisko prezidenta Ukrajiny Zelenského, v interview pre CBS News, ktorý k veci uviedol, že Putin používa hrozby použitia nukleárnych zbraní k vydieraniu. “Možno včera to bol bluf, Ale teraz to môže byť realita”.

Zostáva nám radovým občanom ako tak veriť, že nastávajú časy, ked zdravý rozum vo vzťahoch zvíťazí a obe strany prídu k záveru, že iba vzájomným rokovaním sa napatie môže zvrátiť, a je jedno či toto sa uskutoční cez súkromné, tajné, alebo verejné kanály, hlavné je že sa uskutoční. Až potom sa dá nájsť zdravé riešenie a zabrániť tak kataklyzme v prípade použitia nukleárnych zbraní!!!!!

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

20222411 loz reakcia 08918071uu

Zvyšovanie platov bez reforiem zdravotníctvo nezachráni

27.11.2022 18:00

Väčšina lekárov zrejme zostane, ale v niektorých nemocniciach to naďalej vyzerá ako v domoch hrôzy z 19. storočia.

Ischia / Casamicciola  / Zosuv pôdy /

Zosuv pôdy na ostrove Ischia si vyžiadal aj život dieťaťa, nezvestných je desať ľudí

27.11.2022 17:18

Zosuv pôdy na talianskom ostrove po silnom daždi si tak vyžiadal najmenej dve obete.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136876x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie