Založ si blog

Sú voľby v Taliansku znamením že Európa sa pomaly ale iste otáča doprava????

Voľby v Taliansku boli takou akousi generálnou skúškou k tomu, aby Európania po nich mohli konštatovať, že Európa sa pomaly ale iste otáča deprava. Preto cela EU pozorne sledovala priebeh volieb ktoré sa včera vo večerných hodinách skončili. Dnes budú ohlásené aspon čiastočné výsledky volieb, avšak podľa tlačových agentúr celého sveta, ktoré analyzujú výsledky a priebeh volieb je už teraz úplne jasné, že voľby vyhrala koalícia ultra pravicových strán, pod vedením Giorgia Meloni. Výsledky volieb dosiahla v koalícii so stranou dalších dvoch pravicových strán vedených Matteom Salvinim, ktorý vedie pravicovú stranu Liga Talianska , orientovanú najma na protimigračnú politiku a konzervatívca bývalého premiéra Silvia Berlusconiho.

Fox News na svojom internetovom portáli uverejnila interview s Raffaele Eittom, hovorcom politickej strany Bratia Talianska, ktorý na otázky reportérky o tom kde bude vláda vytvorená koalíciou smerovať , a čo to znamená pre Europu odpovedal že nie je pravdou , že by táto koalícia chcela byť protieurópska, ale konštatoval že v minulosti ale i v súčasnosti sa EU dopustila viacerých chýb, z ktorých vyplýva že nastal čas tieto chyby napraviť, zmenou pravidiel, ísť inou cestou. Taliansko chce pokračovať na ceste spoločnej Europy, avšak efektívnejšie než tomu bolo doteraz.

Na otázku reportérky o tom že koalícia strany Bratia Talianska sa opiera fašistické základy odpovedal, že predvolebné kampane boli veľmi agresívne, a opozičné strany vytvorili alianciu vedenú Demokratickou stranou predsedu vládu Enrica Lattu,, v predvolebnom boji používali aj tieto argumenty, ale pravdou je že základným princípom ich strany je rešpektovanie Ústavy a zákonov Talianska , od fašistických základov sa zásadne dištancuju

Výsledky volieb naznačujú že Koalicia stran vedená Georgiou Meloni s úplnou istotou získa nadpolovičný počet kresiel v senáte i kongrese Talianska. Aliancia demokratických strán vedená predsedom vlády Enrico Latte získa pravdepodobne iba 1/3 hlasov.

Podotýkam že meteorickému nárastu popularity tejto ultra pravicovej strany prispelo to, že strana v správny moment vystihla slabiny politického systému Talianska, v kritickom čase správne poukázala na to, že väčšina talianskych firiem, ako i domácnosti trpia neustálym zvyšovaním cien plynu a elektriny, Táto strana poukazovala aj na určitú byrokraciu EU, ktorá spôsobila že nárast cien prírodných zdrojov stúpa do závratných výšok. Jej strana tiež obranovala madarskeho premiéra Viktora Orbána po tom čo Európska komisia doporučovala suspendovať Maďarskoo o miliardy eur, v dôsledku obáv pre odklon Maďarska z demokracie a zlého nakladania z financiami EU. Georgia Meloni, sa prezieravo zavčasu dištancovala od Salvinoho a Berlusconiho, ktorí kritizovali podporu Ukrajine, a zasielanie zbraní na Ukrajinu.

Georgia Meloni bude prvou ženou, predsedkyňou vlády v historii Talianska od II. Svetovej vojny.

Na výsledky týchto volieb čakala široká verejnosť celej Europskej Únie. Verte tomu, že výsledky týchto volieb budú určitou inšpiráciou pre voľby a ich výsledky v iných členských štátoch Europskej Únie. Vypadá to teda tak, že Európa sa otáča doprava a budúcnosti bude kráčať viac konzervatívnou cestou.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136936x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie