Založ si blog

Zasiahne Floridu hlavný hurikán sezóny – hurikán IAN ???

Navonok sa táto otázka pre nás žijúcich na Slovensku zdá tak trochu zbytočná, ale len pre zaujímavosť chcem uviesť že dnešný svet je plný turistov, je svetom plným pohybu, ľahko dosiahnuteľný i pre našich turistov, navyše práve na Floride žije pomerne veľká komunita slovenských občanov, a to práve v blízkosti východného pobrežia, , alebo západného pobrežia Floridy,, teda v mieste kde hurikány najčastejšie zvyknú zasiahnuť štát Florida.

Z informácií uverejnených na Foxweather.com sa môžme dozvedieť, že tropická búrka IAN momentálne rýchlo naberá na sile, je pravdepodobnosť, že práve on sa stane hlavným hurikánom sezóny v najbližších dňoch. Meteorológovia vyhotovili rôzne počítačové prognózy, ktorých je nespočetné množstvo ale z týchto vyplýva vysoká pravdepodobnosť , že tropická búrka, ktorá sa momentálne nachádza niekde pri Caymanských ostrovoch a smeruje do cez tzv.hurikánovú uličku /priestor medzi Kubou a Mexikom/ do Mexického zálivu, zasiahne štát Florida.

Guvernér štátu FloridaRon de Santis urgoval občanov štátu Florida, vyhlásil stav núdze v 67 okresoch štátu, upozornil občanov na negatíva v prípade zásahu tropickou búrkou IAN. Očakáva sa že zatiaľ tropická búrka IAN bude podstatne intenzívnejšía po priblížení sa k pobrežiu Floridy a zmení sa na Hurikáin kategórie III, resp. IV, čo znamená že rýchlosť vetra môže byť od 190 – 240 km za hodinu, čo nepochybne môže spôsobiť nepredvídateľne vysoké škody na majetku, životoch, spolu s dažďom a záplavami pobrežných oblastí.

Predpokladá sa že streda bude rozhodujúcou pre definitívne určenie smeru Hurikánu IAN, V tento den sa rozhodne či hurikán zasiahne Juh Floridy, centrálnu časť Floridy, alebo severnú čast Floridy, niekde pri hraniciach s Alabamou.

Reakcia obyvateľov Floridy nedala dlho čakať. Okamžite po vyhlásení stavu núdze, ľudia vo všetkých supermarketoch vykúpili fľaškovú vodu, ktorej je momentálne nedostatok, začali sa vytvárať dlhé rady na benzínových pumpách, ľudia tankujú benzín do rôznych bandasiek, tak aby si zabezpečili dostatok elektrickej energie prostredníctvom generátorov. Totiž pri každom hurikáne ktorý zasiahne Floridu dochádza k úžasne širokým výpadkom elektriny, pretože elektrické rozvody sa vo väčšine zabezpečujú nad zemou. Na Floride vidíte neúmerné množstvo starých olejových transformátorov na stĺpoch, pričom pri poškodení čo i len jediného dochádza k obrovským výpadkom elektriny v rozsiahlej časti. Takže výpadok elektrickej energie môže trvať i niekoľko týždňov, čo len s nevôľou prijímajú miestni občania. Nálada miestnych občasnom predstavuje ich nervozitu. Miestni občania boli vyzvaní k tomu,aby si pripravili evakuačný plán podľa ktorého budú postupovať v prípade nariadenej evakuácie. I ked sa táto informácia zdá okrajovou pre nás, pripomína nám zraniteľnosť človeka pri rôznych prírodných katastrófach, ktorých počet akosi neúmerne rastie.

Prečo som zmenil svoj názor o termíne volieb……….

28.01.2023

Ešte do včerajšieho dňa som patril k veľkej väčšine občanov, ktorým síce záleží na tom aby predčasné voľby boli, ale ich termín som nepovažoval za až tak rozhodujúci, veď ide iba o pár mesiacov. Dôvody prečo opozičné strany požadujú čo najskorší odchod vlády ktorej bola vyslovená nedôvera sú rôzne. K zmene názorov NATO a USA, ako vyriešiť Rusko-Ukrajinský [...]

Demokracia po americky…….., alebo ako sa rýchlo sa rýchlo zbaviť kandidáta na prezidentské voľby 2024

22.01.2023

Mnohým z nás sú známe skutočnosti nájazdu FBI z 8. augusta 2022 ked agenti FBI vnikli do komplexu budov Mar a Lago, sídla bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Televízne zábery po vykonanej mnohohodinovej prehliadke rezidencie bývalého prezidenta podrobne ukazali jej efektívnosť, ked z rezidencie agenti FBI slávnostne odniesli mnoho dokumentov, z ktorých 31 bolo [...]

Čo môže znamenať pomoc USA Ukrajine pri útoku na Krym ????

19.01.2023

Je to nanajvýš aktuálna otázka, pretože viaceré skutočnosti nasvedčujú tomu, že je to práve Ukrajina ktorá si nevie predstaviť koniec vojnového konfliktu bez prinavrátenia Krymu Ukrajine. Prezident Zelenskij vo viacerých výrokoch inú alternatívu ani nepripúšťa, verejnosti je známy jeho názor o tom že tam kde vojna začala musí i skončiť. Podľa názorov viacerých [...]

SR Košice vražda Michalovce prokuratúra väzba V.H. KEX

Mladík obvinený z vraždy v Michalovciach zostáva vo väzbe

30.01.2023 12:12

K vražde, pri ktorej zomrela 46-ročná žena, došlo ráno na Nový rok.

požiar

Požiar budovy drevovýroby spôsobil škodu približne pol milióna eur

30.01.2023 11:50

Hasičom sa požiar podarilo po viac ako troch hodinách lokalizovať.

Pakistan bombový útok

V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, na mieste je niekoľko mŕtvych a zranených

30.01.2023 10:55

Do nemocnice previezli desiatky zranených. Pod troskami sa zrejme nachádza viacero ľudí.

Polizei

V opustenej pivnici neďaleko českých hraníc sa ukrýval pravicový extrémista so šiestimi deťmi

30.01.2023 10:32

Z nepoužívanej vínnej pivnice v rakúskom meste Obritz sa ozývali hlasy a detský plač.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 173659x
Priemerná čítanosť článkov: 1670x

Autor blogu

Kategórie