Založ si blog

Zložíme ódu na vitamín C ?????

Ešte neubehlo veľa času od pandemie Covid 19.V spomienkach ľudí zostávajú neblahé spomienky na neraz forsírované metódy liečenia, neraz len čiastočne úspešné. Kedže išlo o pandemiu na ktorú majú ľudia neblahé spomienky, myslím si preto, že v súčasnosti naši jedinci nevidia dôvod na to aby skladáli oslavnú báseň na vitamín C a jeho účinky. Z mysle mnohých spomienky nas vysoké dávky vitamínu C, ktoré sme brávali počas pandémie v kombinácii s inými vitamínmi nevyprchalo, a to najma preto, že i napriek doporučenia brať vysoké dávky vitamínu C , neslávnym Covidom napokon takmer každý musel prejsť. Ja osobne si pamätám ako som poctivo bral vysoké dávky vitamínu C až 3000 jednotiek denne, so 4OOO i.u. Vitamínu D3, 25 mg zinku, atď, atď. Ľudia si preto vydýchli a na význam vitamínu C takmer zabudli. Prosím na vitamíny nikdy nezabúdajte.

Týmto mini blogom chcem však upozorniť, na to, že význam vitamínu C ako i dalších vitamínov hrá dôležitú rolu v ľudskom živote, najma v súčasnom obdobi jesene a sním spojeného chladnejšieho počasie, ked ľudia v dôsledku oslabeného imunitného systému sú neraz náchylnejší na rôzne vírusové alebo bakteriálne ochorenia.

Niekde som čítal, myšlienku o istom lekárovi, ktorý v čase ked ešte len uvažoval o diagnóze pacienta, už v tom čase mu nariadil používanie vitamínu C. Je to úžasne múdra myšlienka. Ešte v školách nás učili o strašnej chorobe skorbut, ktorú spôsoboval nedostatok vitamínu C, takže v 16 až 18 storočí viac ako 50 % námorníkov pri dlhých cestách v dôsledku slabého imunitného systému trpeli radou chorôb, trpeli alergiou, krvácaním z kože,celkovou slabosťou. slabým hojením rán, depresiami. . V zozname chorôb by sme mohli pokračovať.

Všetky tieto nemoci ľudí z minulosti spôsoboval úbytok vitamínu C, pretože na rozdiel od zvierat ktorých telo si vie vitamín C vyrobiť, človek tento vitamín získava z potravy , najma ovocia a zeleniny. Aj dnes sa s nedostatkom vitamínu C stretávame pomerne často, špeciálne ho majú ľudia starší, najma tí ktorí žijú osamote, alkoholici, fajčiari, ľudia žijúci v biede, rakovinoví pacienti. Životné prostredie vyžaduje zvýšené požiadavky vitamíénu C. Žiaľ aj u nás máme stále veľa takých pacientov, ktorým lekár nenariadil kontrolu vitamínu C.

2O. Storočie sa vyznačovalo tým, že významné lekárske kapacity sa intenzívne venovali štúdiu a účinkom vitamínu C. Preukázalo sa mnoho zdravotných benefitov tohto vitamínu, zistilo sa napríklad, že u ľudí s nízkou hladinou vitamínu C je zvýšená možnosť zápalových procesov, zvýšené riziko srdcových ochorení, rakoviny. Preto potom najma v súčasnosti sa venuje pozornosť i zo strany našich lekárov liečbe s poskytovaním vitamínu C v infúznej forme pri rakovinovej liečbe. Je preukázané že každá infekcia prebiehajúca v tele spotrebováva vitamín C, čo má za následok sústavné znižovanie hladiny vitamínu C v tele čím sa zvyšuje náchylnosť na ďalšie infekcie a vytvárajú sa priaznivé podmienky pre nádorové bujnenie.

Teda ak lekári chcú dosiahnuť liečebný efekt pôsobenia vitamínu C, je potrebné dosiahnuť jeho vysoku hladinu v krvnej plazme, čo je možné iba a intravenóznou aplikáciou vysokých dávok vitamínu C.

Otázkou teda je kto by mal byť subjektom liečby intravenóznych infúzií vitamínu C vo vysokých dávkach. Predovšetkým by to mali byť ľudia trpiaci na:

  • Infekcie horných dýchacích ciest
  • chronické vírusové alebo bakteriálne infekcie,
  • alergické ochorenia,
  • histamínovú intoleranciu
  • chronicku únavu,
  • športovci s vysokou fyzickou záťažou
  • onkologické ochorenia,
  • reumatické a degeneratívne ochorenia kĺbov, chrbtice.

Infúzna liečba sa tiež doporučuje v období rekonvalescencie a po operáciách, čím sa skracuje doba hojenia pooperačných rán.

V súčasnosti v stále širšej miere sa v jednotlivých okresoch , nemocničných zariadeniach vytvárajú centra poskytovania vysokých dávok vitamínu C , ktoré za malú cenu po vyšetrení pacienta určujú doporučovaná dávku a počet infúzií pri liečení uvedených onemocneni. Mnohí pacienti však pre nedostatok akejsi osvety o tom nemajú vedomosť, Bolo by vhodné takéto centrá zaviesť v každom okrese, s tým že každý záujemca by mal možnosť rozhodnúť sa pre podstúpenie takejto liečby. Liečba rôznymi vitamínovými terapiami na západe je celkom bežnou formou, ktoru rodinní lekári doporučujú svojim pacientom pri akomkoľvek závažnejšom ochorení. Pacienti sa radi podrobujú takejto liečbe, pretože výsledky takejto liečby sú vždypozitívne, aj ked vitamínový terapia je pomerne finančne náročná.

Preto ako laik doporučujem každému sa nestaval negatívne k vitamínu C. Plne chápem že diktát z obdobia “doby covidovej “ takéto reakcie neraz vyvoláva. Preto ak sa Vám zdá že trpíte málatnosťou, alebo slabosťou, začínajúcimi príznakmi ochorenia horných dýchacích ciest, požiadajte svojho lekára o kontrolu hladiny vitamínu C v tele, a informujte sa o možnosťi liečby infúziou formou vitamínu C. Lekár určí s akými inými vitamínmi sa liečba má uskutočňovať. Buďte si istý že takáto forma liečby zaberie , nečakajte na rozvoj choroby pretože túto je treba vždy preventívne potláčať. Ja osobne som sa aj po Covide 19 podrobil takejto liečbe, výsledky sa dostavili v krátkej dobe, môj imunitný systém sa napravil, a tak som v podstate plný životnej energie vykročil do ďalšej etapy môjho života. . Preto záleží len na každom z nás akú starostlivosť svojmu zdraviu budeme venovať.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136911x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie