Založ si blog

Izrael neposkytne Ukrajine zbrane, pomôže však vybudovať protiraketový systém včasnej výstrahy….

Izrael v prebiehajúcej Rusko-Ukrajinskej vojne hrá takú zvláštnu úlohu. Dištancuje sa od poskytovania zbraní, čo podľa nich je v súlade s ich zahranično politickou orientáciou, ale na strane druhej doposiaľ poskytol Ukrajine cenné spravodajské informácie z ktorých ukrajinská armáda mohla čerpať a presnými zásahmi neraz poškodzovať veliteľské miesta, logistické centrá a ďalšie dôležité miesta infraštruktúry, čím limitoval útočné možnosti Ruska.

Minister obrany Gantz vo svojom interview pre veľvyslancov EU v Izraeli včera uviedol, že Izrael má aj nadalej limitované možnosti dodávok zbraní, ako i zbraňových systémov Ukrajine. Akceptoval však žiadosť ministra zahraničných vecí Ukrajiny a súhlasí s poskytnutím pomoci pri vybudovaní efektívneho systému včasného varovania protiraketovej obrany, v snahe vybudovať efektívny systém ktorý napokon poslúži k ochrane životov. Potvrdil to, že Ukrajinský minister Dymytro Kuleba v utorok požiadal ministra zahraničných vecí Izraela o dodávku vzdušných zbraňových systémov, typu Iron Beam, Barak 8, Patriot, Sling, Áron a súčasne požiadal o pomoc pri tréningu ukrajinských operátorov obsluhujnúcich tieto systémy.

Minister obrany Gantz potvrdil kancelovanie telefonického hovoru s ministrom obrany Ukrajiny, ktorý bol plánovaný na pondelok, potvrdil však nový termín rozhovoru. Minister však potvrdil že Izrael neposkytne žiadne vojenské platformy Ukrajine, pretože Izrael má obavy z toho, že takýto krok by mohol pôsobiť negatívne k dekonfliktnému mechanizmu ktorý má vybudovaný s Ruskom , v snahe zabrániť eventuálnemu konfliktu. Potvrdil že Izrael podporuje a zostáva na stanoviskách NATO a Západu v otázkach Ukrajiny. Naďalej zotrváva vo svojich stanoviskách o dádávkach humanitárnej pomoci a doručovania defenzívnych zariadení zachranujúcich životy ľudí. Podľa jeho slov potvrdil ochotu vybudovať na Ukrajine systém včasnej výstranhy proti raketovým útokom, pretože má vedomosť že tento systém tam vybudovaný nie je. Vybudovanie takéhoto systému je preto v záujme ochrany životov ľudí Ukrajiny.

Izrael je však veľmi znepokojený spoluprácou Ruska a Iránu, ich snahou preto bude monitorovať efekty takýchto dodávok v danom regióne ide konkrétne o drony typu Shaheed 131 a Shaheed136. Nakoľko dodávky takýchto zbraní tohto druhu pokračujú je potrebné vybudovanie systému včasnej výstrahy pred takýmito útokmi.

Vyjadrenie ministra obrany |Izraela je skutočne vyvážené a nadalej zodpovedá racionálnemu postupu štátu Izrael v prebiehajúcom Rusko -Ukrajinskom konflikte. Preto verme že v týchto racionálnych názoroch Izrael i naďalej zotrvá a svojou snahou prispeje k deeskalácii napätia.

Budú platiť Ezechielove proroctvá i pre Slovensko ???

11.04.2023

Ako správny kresťan v seniorskom veku som sa rozhodol i cez tieto Veľkonočné sviatky navštíviť chrám boží v našom okresnom meste. Ako senior dôchodca som skutočne znechutený životom a problémami celej spoločnosti. Určite mi všetci dáte za pravdu, že turbulentná až chaotická súčasná politická scéna vzbudzuje nechuť bežných ľudí o akúkoľvek aktivitu v politickom [...]

Je obvinenie Donalda Trumpa účelové ???

31.03.2023

Osoba bývalého prezidenta Donalda Trumpa je snáď najkontroverznejšou osobou v histórii prezidentov USA. Bývalý prezident Trump bol úplne iný typ prezidenta než na akého v USA boli zvyknutí. Osobnosť tohto prezidenta vyvolala mnoho rozporuplných názorov na jeho historický význam nielen v USA, ale i vo svete. Dalo by sa povedať, že Donald Trump svojou typickou kontroverznosťou [...]

Nikto nedáva viac ako ten kto dáva nádej……………….

30.03.2023

Tak úplne náhodou pri mojich denno-denných seniorských prechádzkach mestom spozoroval som reklamný slogan “Nikto nedáva viac ako ten kto dáva nádej”. Skutočne výstižné pre Slovensko a dobu v ktorej žijeme. Je to doba chaosu, neistoty, dokonca i beznádeje. Preto nám seniorom dôchodcom chýba ten, kto nádej dáva. Ako senior dôchodca som si položil otázku, kto v tejto [...]

Ľudovít Ódor, Petr Fiala

Fiala u Ódora: Česko a Slovensko sú zajedno pri podpore Ukrajiny

31.05.2023 22:33

Česko a Slovensko sú zajedno v názore na podporu Ukrajiny, ktorá sa bráni ruskej agresii, uviedol český premiér Fiala po stretnutí s Ódorom.

protest súdna mapa

Štartuje nová súdna mapa. Sľubuje menej čakania a viac kvality, čo sa zmení v praxi?

31.05.2023 20:00

Veľká reforma súdov je tu. Dnes začína na Slovensku platiť nová súdna mapa.

Nemecko, NATO, Slovensko, Mantis, vojaci, výcvik

VIDEO: Bundeswehr cvičí Slovákov obsluhovať Mantis

31.05.2023 19:52

Nemecká armáda vykonáva v súčasnosti výcvik niekoľko desiatok slovenských vojakov na obsluhu systémov protivzdušnej obrany Mantis.

Poland Politics Law

Poľská vláda na opozíciu uplietla ruský bič

31.05.2023 18:04

V krajine, kde Putinova agresia proti Ukrajine ešte viac vyhrotila tradičné protiruské nálady, má novozriadená vyšetrovacia komisia skúmať, kto z domácich politikov podľahol vplyvu Moskvy.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 118
Celková čítanosť: 218431x
Priemerná čítanosť článkov: 1851x

Autor blogu

Kategórie