Založ si blog

Môže byť názor poslankyne zo štátu Hawaii vodítkom v práci nášho poslanca ????

Ako turista som viackrát navštívil čarokrásne Hawajské ostrovy, pričom som tam neraz počul názor miestnych tom, že Boh stvoril tieto ostrovy pre to, aby ľuďom ukázal ako vypadá život v nebi. Pomaly ale iste som sa stotožnil s týmito názormi. USA je štát s politickým systémom v ktorom dominujú dve politické strany, Demokrati a Rapublikáni a tieto strany rozhodujú i o výsledkoch volieb. Štát Hawaii bol vždy akousi baštou, modrým nebom pre Demokratickú stranu USA, kde sa miestni ľudia vždy riadili princípmi demokracie, preto i výsledky volieb boli vždy takmer v prospech tejto strany.

Preto som zažil akýsi šok, ked som si pozrel interview bývalej kongresmanky, Tulsi Gabbart ktorá má veľkú obľubu svojich voličov, ked táto pre Fox New TV v relácii Tucker Carlson v noci – vyhlásila svoje rozhodnutie opustiť Demokratickú stretnú USA. Zdôlvodnila to tým, že nemôže byť členkou takej politickej strany ktorá ide proti slobode. Rozhodnutie oprela o to, že vo svojej práci ako členka Kongresu USA vždy obraňnovala Ústavu USA, ktorej prisahala. “Pri pohľade na dnešnú Demokratickú stranu, je vidieť že táto je kontrolovaná fanatickými ideológmi ktorí nenávidia slobodu. Títo nekonajú v súlade s Ústavou, vždy hľadajú cestu ako podkopať ľudské práva dané im Bohom a zakotvené v Ústave, ako je sloboda prejavu , ktorá znamená právo vyjadriť sa k skutočnostiam ktoré iní nemusia mať radi”.Snahou týchto ľudí je preto vytvoriť svet, v ktorom sa ľudia budú báť hovoriť a vyjadrovať svoje názory, pretože budú mať strach z následkov pre ich nepopulárne názory.

V relácii uviedla, že tí ktorí sú pri moci, presadzujú aby sa ľudia báli povedať pravdu, pretože po jej vyslovení môžu stratiť svoje zamestnanie, môžu byť zrušení, odhodení na smetisko. To čo bolo príznačné pre Američanov bola snaha o mier,prosperitu, slobodu je potláčané a v súčasnosti vo vedení zostávajú ľudia ktorí podľahli tlakom vojenského priemyselného komplexu, bez ohľadu na to aké následky môžu mať ich politické rozhodnutia pre Američanov. Títo ľudia sú taktiež proti náboženskej slobode. Pre tieto dôvody sa preto rozhodla že nemôže byť členkou takej politickej strany ktrorá je proti slobode a aktívne ju podkopáva.

Rozhodnutie opustiť Demokratrickú stranu bolo ostro kritizované. Dokonca anti Trumpov komentátor, ináč bývalý člen konzervatívcov v Britskom parlamente Louis Mensch jej poslal odkaz “Dosvidanja Tulsi, nikomu nebudeš chýbať”. ? Mnoho konzervatívcov však privítalo jej rozhodnutie medzi inými i Meghan McCain, dcéra bývalého senátora Johna McCaina.

Preto slová Tulsi Gabbart o tom že prisahala ako poslankyňa vernosť krajine a nie politickej strane by mali byť i akýmsi momentom pre našich poslancov. Jej odvaha vysloviť otvorené svoj politický názor o službe ľudom ktorí ju zvolili by mala byť i akýmsi metodickým usmernením v práci našich poslancov. Osobne sa mi v práci nášho parlamentu páčilo vystúpenie p. Linharta ktorý sa vyjadril pri svojom hlasovaní obdobne ako Tulsi Gabbart. Položme si teda otázku, komu by teda mal vo svojej práci slúžiť poslanec – politickej strane, alebo svojim voličom? Odpoved je predsa jasná. Zloženie prísahy znamená vždy nasledovať vôľu svojich voličov. Je teda akýmsi zlom koaličná dohoda, v ktorej najväčšie výhody získa strana s najväčším počtom hlasov?

ROZHODNUTIE TULSI GABBART BYŤ VERNOU SVOJEJ KRAJINE, NIE POLITICKEJ STRANE je preto jediným správnym rozhodnutím. DOKÁŽU NAŠI POSLANCI NABRAŤ ODVAHU a svojim rozhodovaním preukázať svoje rozhodnutie o tom že sú to oni, ktorí slúžia svojim voličom a sú ich akýmisi ústami a práve cez nich voliči presadzujú svoju vôľu????

Vdaka za i ked zriedkavé poučenie v dnešnej dobe Tulsi Gabbart.

Prečo som zmenil svoj názor o termíne volieb……….

28.01.2023

Ešte do včerajšieho dňa som patril k veľkej väčšine občanov, ktorým síce záleží na tom aby predčasné voľby boli, ale ich termín som nepovažoval za až tak rozhodujúci, veď ide iba o pár mesiacov. Dôvody prečo opozičné strany požadujú čo najskorší odchod vlády ktorej bola vyslovená nedôvera sú rôzne. K zmene názorov NATO a USA, ako vyriešiť Rusko-Ukrajinský [...]

Demokracia po americky…….., alebo ako sa rýchlo sa rýchlo zbaviť kandidáta na prezidentské voľby 2024

22.01.2023

Mnohým z nás sú známe skutočnosti nájazdu FBI z 8. augusta 2022 ked agenti FBI vnikli do komplexu budov Mar a Lago, sídla bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Televízne zábery po vykonanej mnohohodinovej prehliadke rezidencie bývalého prezidenta podrobne ukazali jej efektívnosť, ked z rezidencie agenti FBI slávnostne odniesli mnoho dokumentov, z ktorých 31 bolo [...]

Čo môže znamenať pomoc USA Ukrajine pri útoku na Krym ????

19.01.2023

Je to nanajvýš aktuálna otázka, pretože viaceré skutočnosti nasvedčujú tomu, že je to práve Ukrajina ktorá si nevie predstaviť koniec vojnového konfliktu bez prinavrátenia Krymu Ukrajine. Prezident Zelenskij vo viacerých výrokoch inú alternatívu ani nepripúšťa, verejnosti je známy jeho názor o tom že tam kde vojna začala musí i skončiť. Podľa názorov viacerých [...]

Pakistan bombový útok

V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, na mieste je niekoľko mŕtvych a zranených

30.01.2023 10:55

Do nemocnice previezli desiatky zranených. Pod troskami sa zrejme nachádza viacero ľudí.

Polizei

V opustenej pivnici neďaleko českých hraníc sa ukrýval pravicový extrémista so šiestimi deťmi

30.01.2023 10:32

Z nepoužívanej vínnej pivnice v rakúskom meste Obritz sa ozývali hlasy a detský plač.

Ildikó Kotlárová, riaditeľka, základná škola, Rómka

Deti chodia na vyučovanie hladné. Tak by nevedeli pracovať ani dospelí, hovorí riaditeľka základnej školy

30.01.2023 09:11

Vyštudovala, hovorí tromi jazykmi a nikdy sa nevydala. Ildikó Kotlárová je jednou z mála olašských Rómiek, ktoré nabúrali prísne tradície - a vyplatilo sa.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 173629x
Priemerná čítanosť článkov: 1670x

Autor blogu

Kategórie