Založ si blog

Skutočne počujeme prvé salvy III. Svetovej………..

Veľmi zaujímavé a závažné vyhlásenie uskutočnil v piatok americký prezident Biden, ked práve na konci televízneho vyhlásenia o hurikáne IAN a nesmiernych škodách ktoré spôsobil opakovane odsúdil referendum o anexii ukrajinských území. Uplne neobvykle sa obrátil priamo na ruského prezidenta a povedal “Spojené štáty sú pripravené brániť kažzdý centimeter územia NATO, nechápte zle čo hovorím”. Toto bola reakcia na mimoriadne vyhlásenia ruskehoprezidenta.

Putinove prehlásenia uskutočnené pred vyhlásením prezidenta Bidena sú mimoriadne závažné, ked tento už viackrát tak ako v minulosti pripomenul , že boli to práve Američania, ktorí použili nukleárne zbrane v Japonsku v roku 1945, pričom použil pasáž o tom, že “hegemóniu Západu bude zničená a a urobíme to pre náš ľud a veľké historické Rusko”.

Informácie analyzovala i spravodajská televízia Sky News, podľa ktorej nastala doba, ked informácie o jadrových úderoch sa budú považovať pomaly za normálne. TV Sky News je toho názoru, že teraz Putin v rámci zdania obrany po pričlenení ukrajinských území môže reagovať spôsobom ktorý by považoval za vhodný, t.j. mohol by použit jadrové zbrane.

Zrejme v snahe uspokojiť verejnosť sa k otázke použitia jadrových zbraní vyjadril i poradca pre národnú bezpečnosť Jack Sullivan, ktorý potvrdil existujúce riziko použitia taskýuchto zbraní zo strany Ruska, avšak potvrdil i to, že spravodajské informácie USA zatiaľ nenaznačujú ich bezprostredné použitie.

Je to strohé vyjadrenie oboch strán, po ktorom budú mať mnohí z nás husiu kožu, Ani jedno z vyhlásení pre nás obyčajných smrteľníkov nie je uspokojujúce, je skôr alarmujúce. .

TV Sky News v závere uviedla. Že momentálne je ťažké odhadnúť kde to smeruje avšak správny postreh TV Sky News je že “niekedy máme pocit, akoby sme sa už zapojili do prvých sálv tretej svetovej vojny”.

Rétorika svetových predstaviteľov o použití jadrových zbraní naberá na otáčkach, je v záujme svetovej verejnosti takúto rétoriku utlmiť a po určitom časovom odstupe začať používať rozum, pretože zdravý rozum nám obyčajným smrteľníkom hovorí, že jadrová vojna nikdy nebude mať víťaza a všetci budeme porazení.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136922x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie