Založ si blog

Roboty prichádzajú………..

Všetkým nám je známy šéf automobilky TESLA, Elon Musk. Na výstave s názvom Artificial Inteligence Day /AI – Day-Deň umelej inteligencie/ predstavil svojho humanoidného robota s menom Optimus. Elon Musk sa presvedčivo vyjadril o úlohe robotov v budúcnosti, ktorá má byť bez chudoby , s plánom zaviesť výrobu robotov v milionoch.

Meno humanoidného robota “Optimus” vzniklo podľa hrdinského vodcu robotov zo série hračiek a filmov Transformers. Humanoidný robot pri príležitosti jeho uvedenia sa predstavil divákom, ked pomalými krokmi vystúpil na pódium a nadšenému obecenstvu zamával a predviedol niekoľko tanečných pohybov. Diváci po tomto mohli sledovať video zábery, ako robot Optimus zalieva trávnik, ako prenáša vo výrobnej spoločnosti kovové tyče. Elon Musk týmto poukazuje na všestrannosť použitia takéhoto robota. Predstavuje víziu robota humanoida, poukazuje na to, že Optimus bude mimoriadne schopný robot, v cene pod 20 000 USD a ľudia by si ho mohli zakúpiť už v priebehu 3 až 5 rokov. Elon Musk na tomto poli mieni poraziť konkurenciu, pretože roboti nimi vyrábané sú produkované len v malých množstvách a sú drahé.

Elon Musk vidí uplatnenie robotov humanoidného typu vo výrobných závodoch, kde by mali vykonávať náročné pracovné úkony., ktoré sú niekedy nutné, ťažké a nebezpečné. Mnohí odborníci po predstavení robota pozitívne ohodnotili jeho cenu, ako i skutočnosť že Musk sa od vlaňajšieho ohlásenía plánu vyrobiť takéhoto robota tak rýchlo dopracoval k jeho produkcii. Vyskytli sa i názory o tom že Optimus svojim výkonom neoslnil. Veľmi atraktívne vypadá snaha vyrábať robot Optimus v miliónových počtoch a sústavne pracovať na zdokonalení jeho inteligencie.

Ta trochu kontraindiktorne je jeho vyjadrenie Elona Muska zminulosti kedy varoval pred vzostupom umelej inteligencie a jej hrozbe ovládnutia sveta. Vypadá to tak, sa že práve on sa tak trochu inšpiroval v optimistických príbehoch o robotoch a začal ich vnímať ako prostriedok prospešný v ceste k premene civilizácie a vytvorenie budúcnosti bez chudoby. Neviem však či všetkých investorov presvedčil k ochote vrážať finančné prostriedky do jeho vizionárskych pohľadov. Elon Musk je najbohatší človek sveta, známy jeho neraz neobvyklými nápadmi, ale faktom zostáva že cesta umelej inteligencie je cestou budúcnosti tohto sveta. Preto si osobne myslím že nastál správny čas pre investorov vložiť svoje peniaze do tohto projektu. K investorom zdieľajúcim pochybnosti o tomto projekte sa napokon sám Musk vyjadril, že ak sa zbláznil, najdôležitejšie je že ho môžu ho vyhodiť.

Zdá sa že nastal teda čas robotov a roboti prichádzajú……………………..

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Ruská mobilizácia, vojaci

Aktivisti vrátane matiek ruských vojakov spustili petíciu za ich odsun z Ukrajiny

27.11.2022 20:11

Pre spustenie petície, zverejnenej na webstránke Change.org, zvolili nedeľu, na ktorú v Rusku pripadá Deň matiek.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136927x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie