Založ si blog

Americké veľvyslanectvo žiada Američanov ihneď opustiť Rusko

Americké veľvyslanectvo v Moskve sa obrátilo so žiadosťou na všetkých Američanov v Rusku, aby ihneď opustili územie Ruska, po tom čo prezident Putin nariadil čiastočnú mobilizáciu.

Toto vyhlásenie veľvyslanectva vyvolá nepochybne vlnu otázok prečo k takejto výzve dochádza práve teraz, a čo to znamená,. Americké veľvyslanectvo však týmto vyhlásením upozornuje svojich občanov na to, že Rusko môže odmietnuť dvojité občianstvo amerických občanov trvale žijúcich v Rusku, , môže im odmietnuť poskytnutie americkej konzulárnej pomoci v ich pokusoch opustiť územie Ruska, môže ich tlačiť k nástupu vojenskej služby po vyhlásenej mobilizácii.

Veľvyslanectvo USA upozornilo svojich občanov na ťažkosti s odletom z Ruska, pretože odlety lietadiel su limitované rozsahom hraničných kontrol, Preto im doporučujú okamžitý odlet. Na sociálnych médiách v USA ukazujú mnoho foto záberov z plných letísk v blízkosti hraníc, ukazujú stovky aút zablokovaných na ruských diaľniciach v smere na fínsku hranicu, hranicu Gruzínska a Kazachstanu.

Biely Dom vyhlásil že v poskytne azyl utečencom,opušťajúcim Rusko v snahe nezúčastniť sa vojny v Ukrajine. Títo utečenci majú teraz možnosť prekročiť hranice do Fínska,, Gruzínska, Kazachstanu a Mongolska.ďalšie európske krajiny však zablokovali svoje hranice pred ruskými občanmi.

Veľvyslanectvo USA upozornilo všeetkých Američanov v Rusku, že Miinisterstvo zahraničných vecí USA ma limitované schopnosti poskytnúť pomoc , po tom ako vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom sú stále viac napäté a dosahujú take rozmery rozmery, ktoré neboli ani počas studenej vojny. Podmienky veľvyslanectva pre transport do USA súpreto značne obmedzené..

Rebeka Koffler bývalá dôstojníčka spravodajských služieb pre Fox News Digitál uviedla , že Moskva a Washington nerozprávajú rovnakým jazykom, obe krajiny majú diametrálne odlišný pohľad na svet, bezpečnostnú agendu a obe krajiny prichádzajú k vzájomným geopolitickým stretom. Ministerstvo zahraničných vecí americkým občanom doporučilo v tomto čase necestovať do Ruska,alebo použiť Rusko ako tranzit. Rebeka Koffler toto vyhlásenie doplna tým, , že takéto vyhlásenie treba považované za vysoko riskantný diplomatický tanec strategických odkazov, pretože je tu aj možnosť zlej interpretácie. Ostáva nám už len čakať čo bude ďalej

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov môže dochádzať už pred, ale aj po ukončení štrajku.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

Eduard Heger / Peter Visolajský /

Štát ustúpil lekárskym odborom. Lekári sťahujú hromadné výpovede

27.11.2022 18:00

Nie každý však má z dohody radosť. „Sú to vydierači,“ povedal minister financií Igor Matovič na adresu lekárskych odborárov.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136887x
Priemerná čítanosť článkov: 1610x

Autor blogu

Kategórie