Založ si blog

Americké veľvyslanectvo žiada Američanov ihneď opustiť Rusko

Americké veľvyslanectvo v Moskve sa obrátilo so žiadosťou na všetkých Američanov v Rusku, aby ihneď opustili územie Ruska, po tom čo prezident Putin nariadil čiastočnú mobilizáciu.

Toto vyhlásenie veľvyslanectva vyvolá nepochybne vlnu otázok prečo k takejto výzve dochádza práve teraz, a čo to znamená,. Americké veľvyslanectvo však týmto vyhlásením upozornuje svojich občanov na to, že Rusko môže odmietnuť dvojité občianstvo amerických občanov trvale žijúcich v Rusku, , môže im odmietnuť poskytnutie americkej konzulárnej pomoci v ich pokusoch opustiť územie Ruska, môže ich tlačiť k nástupu vojenskej služby po vyhlásenej mobilizácii.

Veľvyslanectvo USA upozornilo svojich občanov na ťažkosti s odletom z Ruska, pretože odlety lietadiel su limitované rozsahom hraničných kontrol, Preto im doporučujú okamžitý odlet. Na sociálnych médiách v USA ukazujú mnoho foto záberov z plných letísk v blízkosti hraníc, ukazujú stovky aút zablokovaných na ruských diaľniciach v smere na fínsku hranicu, hranicu Gruzínska a Kazachstanu.

Biely Dom vyhlásil že v poskytne azyl utečencom,opušťajúcim Rusko v snahe nezúčastniť sa vojny v Ukrajine. Títo utečenci majú teraz možnosť prekročiť hranice do Fínska,, Gruzínska, Kazachstanu a Mongolska.ďalšie európske krajiny však zablokovali svoje hranice pred ruskými občanmi.

Veľvyslanectvo USA upozornilo všeetkých Američanov v Rusku, že Miinisterstvo zahraničných vecí USA ma limitované schopnosti poskytnúť pomoc , po tom ako vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom sú stále viac napäté a dosahujú take rozmery rozmery, ktoré neboli ani počas studenej vojny. Podmienky veľvyslanectva pre transport do USA súpreto značne obmedzené..

Rebeka Koffler bývalá dôstojníčka spravodajských služieb pre Fox News Digitál uviedla , že Moskva a Washington nerozprávajú rovnakým jazykom, obe krajiny majú diametrálne odlišný pohľad na svet, bezpečnostnú agendu a obe krajiny prichádzajú k vzájomným geopolitickým stretom. Ministerstvo zahraničných vecí americkým občanom doporučilo v tomto čase necestovať do Ruska,alebo použiť Rusko ako tranzit. Rebeka Koffler toto vyhlásenie doplna tým, , že takéto vyhlásenie treba považované za vysoko riskantný diplomatický tanec strategických odkazov, pretože je tu aj možnosť zlej interpretácie. Ostáva nám už len čakať čo bude ďalej

01.01.2024

ÚVAHA K NOVÉMU ROKU Občas mám pocit že život nám rýchlo plynie,uteká nám pomedzi prsty ako voda, a ani sa nenazdáme a je za nami. Pod vplyvom akejsi “modernosti”, plynie rýchlejšie a rýchlejšie, a nám ľuďom neostáva čas na to, aby sme si mohli povedať i pekné slová. Už len zriedka počuť vety ako “ som šťastný, cítim sa pri tebe dobre, [...]

Umelá inteligencia a naša budúcnosť.

29.08.2023

Mnohokrát vo voľných chvíľach ktorých mám našťastie v mojom seniorskom veku neraz dosť, rozmýšľam o tom, či je to šťastie dožiť sa veku seniora, alebo je to nešťastie. Neviem či každý senior zmýšľa rovnako ako ja, viem však že mnohí z nich sa s takýmito úvahami ani nezaoberajú, pretože neraz sú až príliš zaneprázdnení s otázkami ako prežiť. [...]

Budú platiť Ezechielove proroctvá i pre Slovensko ???

11.04.2023

Ako správny kresťan v seniorskom veku som sa rozhodol i cez tieto Veľkonočné sviatky navštíviť chrám boží v našom okresnom meste. Ako senior dôchodca som skutočne znechutený životom a problémami celej spoločnosti. Určite mi všetci dáte za pravdu, že turbulentná až chaotická súčasná politická scéna vzbudzuje nechuť bežných ľudí o akúkoľvek aktivitu v politickom [...]

Boris Susko, NR SR

Dva dni a hotovo, ďalšia novela Trestného zákona odklepnutá. Odborníci: Koalícia mohla konať už skôr

16.07.2024 21:05

Debata sa počas dvoch dní v pléne vyostrila a spor sa točil najmä okolo dvoch vecí – ochrany európskych a slovenských peňazí a definície finančných záujmov Európske únie (EÚ).

auto, dieta, otec, POUZIVAT IBA AKO NAHLAD!!!!

Ľudia sú nepoučiteľní. Na Spiši zomrelo dieťa, ktoré nechali v rozhorúčenom aute

16.07.2024 20:30, aktualizované: 21:05

Policajný vyšetrovateľ začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

840727075

Z letných radovánok horor. V Borinke chlapca zasiahol elektrický prúd

16.07.2024 20:10

Vrtuľník ho previezol do nemocnice na ošetrenie.

izrael

Najnovšie izraelské údery zabili v Gaze viac ako 60 Palestínčanov

16.07.2024 19:45

Najsmrteľnejší útok sa odohral v blízkosti čerpacej stanice pri meste Chán Júnis.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 120
Celková čítanosť: 281805x
Priemerná čítanosť článkov: 2348x

Autor blogu

Kategórie