Založ si blog

Nechajte sa viesť láskou…….prichádza február…..

Čo nevidieť a máme tu február, ktorý je často považovaný za mesiac lásky. Všetci vieme že láska ako taká je považovaná za jeden z najúžasnejších zážitkov v živote človeka. Hlavné však je, že keď o láske hovoríme, mali by sme si uvedomiť skutočnosť, že láska je dostupná komukoľvek, kdekoľvek a kedykoľvek, čo si žiaľ mnohí z nás neuvedomujú. Preto pri úvahách o láske by sme mali byť presvedčení o tom, že osobnosť každého z nás je naplnená pokojom, radosťou a láskou. Toto nie je len u niektorých z nás, ale je to v každom z nás.

Pri hlbšej úvahe by sme mohli povedať aj to že láska dokáže byť akýmsi rozptýlením nášho života, ktoré nás dokáže odpojiť sa od bežného života, odpojiť sa od toho čo sme. a že práve jej prostredníctvom môžme dosiahnuť vyšší level našej osobnosti.

Život každého z nás môžme považovať za akýsi nevídaný zážitok, ktorý je naplnený vrcholmi i údoliami, radosťou a bolesťou, víťazstvami a stratami, závisí však vždy na nás ako sa k nemu dokážeme postaviť a kým skutočne sme. Skutočnou tragédiou pré nás a náš život môže byť strata kontaktu s tým čo je našou podstatou – láskou.

Pri používaní termínu láska myslím na pojem lásky v najširšom slova zmysle. Prosím skúste ju objaviť. Najskôr však objavte lásku vo svojom vnútri. Skúste dýchať do svojho srdca a pocítite lásku ktorá je priamo vo vás. Prijmite ju a buďte pripravení ju i použiť. Potom túto lásku zdieľajte a pritom zrazu určite zacítite taký dokonalý pocit, a to najmä vtedy keď urobíte niečo láskavé pre iného človeka.

Uvedomte si, že naozaj nikdy neviete aký vplyv na vás ale i iného môže mať čo i len jeden spoločný okamih v živote človeka. Preto milujte ten moment a energiu, tej chvíle, pretože práve vtedy objavíte lásku a ste ochotní s ňou sa podeliť. Buďte si istí že energia tohto momentu sa ihneď rozšíri na všetky strany a láska sa môže rozširovať rádovo ďalej na všetky strany.

Láska však od každého z vás vyžaduje abyste boli prítomný a cieľavedomý pri svojom zámere zdieľaťať ju. Uvedomte si, že sila ktorú máte na vytvorenie vplyvu lásky je nesmierna a vašou úlohou bude vytvoriť čosi čo vás bude sprevádzať a viesť. Zaviažte sa takto žiť každý deň vo vytýčenom smere a každé rozhodnutie usmerňovať láskou. Nie vždy sa však podarí uspieť, ale v takomto prípade vráťte sa na ceste lásky k bodu, z ktorého ste vyšli, tak aby vám pointa neunikla a pokračujte s odvahou ďalej.

Otázkou pre každého z nás je ako žiť v súlade s láskou, čo môžme považovať za vyššie štádium lásky. Súlad žiť s láskou nájdeme vždy u každého z nás. Začína sa to postupným oslobodzovaním sa od bariér ktoré nám bránia cítiť, zdieľať a prijímať lásku. V láske často musíme opustiť akúsi kontrolu od vecí ktoré nemôžeme ovládať, musíme uvoľniť myšlienky a emócie ktoré nám slúžia. Verte že práve toto je tá pravá vec, a tou je uvoľnenie a oslabenie akýchsi presvedčení a toxických situácií, ktoré nám doslova bránia žiť.

Cieľ lásky je žiť a urobiť svoju dušu šťastnou. K dosiahnutiu tohto cieľa opätovne neexistuje dokonalosť. Existuje len zámer a účel. Podstatou je nájsť to, v čom sa človek cíti najviac nažive a urobiť to. Urobiť si čas na veci ktoré robia dušu šťastnou a položiť si vždy za každým rozhodnutím ktoré urobíte otázku, opýtať sa sám seba či to je tá najláskavejšia vec ktorú som v danej chvíli mohol urobiť ?

Uvedomte si že láska je súčasť nášho života, uvedomte si že človek bol stvorený žiť pre lásku, žiť v láske a nie zlobe tak ako je tomu neraz teraz. Preto vo svojom živote, vo svojich skutkoch, v tomto vytýčenom smere pokračujte, nezapochybujte nikdy o správnosti svojich krokov, pretože lásku nevlastníme len pre seba, ale hlavne pre druhých. Keď necháte lásku aby vás viedla vo všetkom čo robíte určite nájdete viac pokoja a radosti, budete šťastnejší a zdravší. A takto budete túto lásku šíriť na všetkých s ktorými prídete do kontaktu. Budete šťastnejší keď ostatní urobia to istí. Potom sa všetci môžme zaviazať k tomu, že sa tento február necháme viesť láskou. Takto potom prežijeme plnohodnotnejší život a možno sa nám podarí zmeniť i tento svet, ktorý je najmä v poslednej dobe tak plný chaosu a nenávisti.

Interview pápeža Františka pri príležitosti 10.výročia jeho pontifikátu – “kostol nie je domov len pre niektorých ale je pre všetkých veriacich”.

12.03.2023

Pápež František v týchto dňoch oslavuje 10 Výročie jeho pontifikátu. Ach ten čas tak rýchlo letí, zdá sa mi ako by to bolo včera.čo sa ujal pápežského stolca. Internetový portál Vatican News, uverejnil informáciu o tom, že pápež František poskytol interview Paolovi Rodarimu, moderátorovi Taliansko-švajčiarskeho rádia a televízneho vysielania pri príležitosti 10. [...]

Prečo sa Slovák v mnohom podobá na Mexičana

11.03.2023

Už ani neviem kde, ale niekde na sociálnej sieti som prečítal takú zvláštnu úvahu o tom ako rýchlo utekajú dni nášho produktívneho života, takže človek si radosti života neužije, pretože rýchlo príde staroba a s ňou spojený koniec života. Myslím si že všetci žijeme v akejsi hektickej dobe, dobe keď každý z nás je akosi uponáhľaný a sociálne styky kedysi tak [...]

Je dôvod aby socha Matka Vlasť v Kyjeve už neplakala ?????

26.02.2023

Všetci návštevníci Kyjeva si nepochybne natrvalo zachovajú v pamäti ikonickú a snáď najväčšiu sochu na svete, sochu ženy s mečom a štítom, nachádzajúcu sa na pahorku pravej strany rieky Dneper. Samotná socha je vysoká viac ako 80 metrov, Len meč má váhu 9 tón a štít váhu 13 tón. Táto dominanta Kyjeva bola slávnostne odhalená v roku 1981, bývalým predstaviteľom [...]

Fico

Fico sa dostal na čelo v ďalšom prieskume. Heger by vytlačil Matoviča z parlamentu

26.03.2023 13:40

Prieskumy preferencií politických strán viacerých agentúr naznačili, že Smer sa opäť derie na čelo sympatií voličov.

Polícia / Putá / Zadržanie /

Polícia obvinila 53-ročného muža, vo Veľkých Slemenciach mal zavraždiť manželku

26.03.2023 12:27

K rodinnej tragédii došlo v piatok krátko pred polnocou v jednom z rodinných domov.

adam puškár, daniel tupý

Súd rozhoduje o väzbe advokáta Adama Puškára obvineného z vraždy Daniela Tupého

26.03.2023 10:50

Advokát obvineného odkazuje, že polícia nemá pravého páchateľa.

prigožin

Prigožin otočil: Nacisti na Ukrajine nie sú, Rusko nebojuje s NATO

26.03.2023 09:45

Šéf ruskej žoldnierskej Vagnerovej skupiny prekvapil.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 115
Celková čítanosť: 198952x
Priemerná čítanosť článkov: 1730x

Autor blogu

Kategórie