Založ si blog

Existuje súvislosť medzi spôsobom konzumácie stravy a osobnosťou človeka???

Súvislosť medzi spôsobom konzumácie stravy a osobnosťou človeka skutočne existuje, hoci si to ani jeden z nás neuvedomuje. Denník The Jerusalem Post vo svojej sekcii Nutrition zverejnil takéto analýzy so zaujímavými závermi.

Každý jedinec má rozdielne charakteristiky, vlastné iba jemu, ale tiež existujú charakteristiky ktoré majú všeobecný charakter zdieľaný medzi ľuďmi rôznymi spôsobmi. Psychológovia sa pokúsili zanalyzovať súvislosť medzi konzumáciou stravy a ľudskou osobnosťou, pričom objavili akési zvláštne náhodnosti . Je zaujímavé sa s nimi oboznámiť a zistiť ktoré z nich Vás môžu urobiť šťastnými, alebo nie.

1/ Ako rýchlo konzumujete stravu.

Dr. Júlia Holmes, psychologička špecializujúca sa na nutričný výskum vo svojom interview pre anglický Huffington Post vysvetlila či naše stravovacie zvyky poukazujú na charakter človeka. Prišla k záveru, že ľudia ktorí majú tendenciu k pomalej konzumácii stravy, radi o niečom rozhodujú a vedia si užiť aj malé momenty ktoré sa im v živote prihodia. Na strane druhej ľudia ktorí jedia rýchlo, zvyknú byť viac ambiciozni, avšak sú netrpezlivíejší . Títo ľudia vo svojom živote chcú splniť mnoho úloh, sú považovaní za dobrých parnerov vo vzájomných vzťahoch, pretože vedia preukázať ich hodnotu.

2/ Ako pripravené vajíčka konzumujete vo svojej strave.

Máte radi praženicu, alebo natvrdo alebo namäko varené vajíčka ? Psychológ Lee Chamberlain vo svojej štúdii tvrdí, že ľudia ktrorí majú radi tvrdo varené vajíčka sú obvykle viac trpezliví, prispôsobiví a inteligentní, avšak druhá skupina ľudí sú väčšinou ľudia podliehajúci stresu, ale majú viac predstavivosti, a energie , v porovnaní s konzumentmi natvrdo varených vajíčok.

3/ Steak “krvavý, stredne pripravený, alebo dobre urobený.

Pomaly každý z nás má rád dobre steak, ale poznáme tri spôsoby prípravy steaku a pri ich príprave si vždy volíme aký steak preferujeme Štúdie poukazujú, že krvavo pripravený steak obľubujú spravidla ľudia ktorí su vo svojom živote viac extrovertní, kreatívni a spontánni tí ktorí preferujú viac stredne, alebo dobre pripravený steak sú síce menej spontánni, ale majú viac energie a väčšiu vášeň pre to čo vo svojom živote robia.

4/ Aká množstvo nezdravéj stravy konzumujete ?

Všetci z nás vedia že fast food /rýchlo pripravená strava/, alebo spracovaná strava nie je pre naše zdravie až tak priaznivá, preto by sme mali zabrániť návyku takúto stravu konzumovať. Existuje zaujímavá štúdia o súvislosti medzi dvoma skupinami ľudí. Štúdie poukazujú,, že tí ktorí nemôžu byť bokom od takejto stravy pravdepodobne trpia citovou instabilitou a môžu mať i nižšiu hladinu morálky. Výskumníci poukazujú na to, že taktiež sú menej emocionálne stabilní a menej otvorení pre získanie nových skúseností. Tí ktorí nie sú závislí na konzumácii nezdravej stravy /junk food/ sú však emocionálne stabilnejší a otvorenejší pre získavanie nových skúseností.

5/ Hranolky , chrumkavé alebo hrubé ?

Pri hodnotení tejto veľmi populárnej súčasti našej stravy môžme milovníkov rozdeliť na dve skupiny, tých ktorí preferujú chumkavé hranolky, alebo hrubé. Tí ktorí preferujú chrumkavé hranolky sú pravdepodobne viac osobití, modernejší. Tí čo uprednostňujú hrubé hranolky, sú považovaní za viac konzervatívnych, dôstojnejších vo svojom vystupovaní a loyalnejší.

6/ Ako je upečená Vaša hrianka ?

Niektorí milovníci hrianok uprednostňujú hrianku menej chrumkavú. Iní zas hrianky chrumkavé a tmavšie upečené. Ľudia ktorí preferujú hrianky svetlo pečené, sú viac konzervatívni, uprednostňujú sociálne vzťahy, so sklonmi k perfekcionizmu. Ľudia obľubujúci hrianky tmavšie pečené, chrumkavé uprednostňujú vzrušenie, slobodu a andrenalín.

7/ Máte radi čokoládu z chladničky, alebo z kuchynskej linky

Milovníci čokolády dobre vedia že konzumácia najma tmavej čokolády má svoje zdravotné benefity, avšak sú dva typy ľudí ktorí preferujú konzumáciu čokolády z kabinetu, alebo z chladničky. . Tí prví sú spravidla ľudia jednoduchší, ale sú kolektívnedjší radi spolupracujú . . Tí ktorí uprednostňujú čokoládu z chladničky, sú viac vizionársky, kultúrnejší a inšpiratívnejší.

Nechávam na čitajúcich vyhodnotiť kvalitu týchto zábavných analýz, ale osobne si myslím že súvislosť medzi spôsobom konzumácie stravy, jej výberu skutočne existuje.

Prečo som zmenil svoj názor o termíne volieb……….

28.01.2023

Ešte do včerajšieho dňa som patril k veľkej väčšine občanov, ktorým síce záleží na tom aby predčasné voľby boli, ale ich termín som nepovažoval za až tak rozhodujúci, veď ide iba o pár mesiacov. Dôvody prečo opozičné strany požadujú čo najskorší odchod vlády ktorej bola vyslovená nedôvera sú rôzne. K zmene názorov NATO a USA, ako vyriešiť Rusko-Ukrajinský [...]

Demokracia po americky…….., alebo ako sa rýchlo sa rýchlo zbaviť kandidáta na prezidentské voľby 2024

22.01.2023

Mnohým z nás sú známe skutočnosti nájazdu FBI z 8. augusta 2022 ked agenti FBI vnikli do komplexu budov Mar a Lago, sídla bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa. Televízne zábery po vykonanej mnohohodinovej prehliadke rezidencie bývalého prezidenta podrobne ukazali jej efektívnosť, ked z rezidencie agenti FBI slávnostne odniesli mnoho dokumentov, z ktorých 31 bolo [...]

Čo môže znamenať pomoc USA Ukrajine pri útoku na Krym ????

19.01.2023

Je to nanajvýš aktuálna otázka, pretože viaceré skutočnosti nasvedčujú tomu, že je to práve Ukrajina ktorá si nevie predstaviť koniec vojnového konfliktu bez prinavrátenia Krymu Ukrajine. Prezident Zelenskij vo viacerých výrokoch inú alternatívu ani nepripúšťa, verejnosti je známy jeho názor o tom že tam kde vojna začala musí i skončiť. Podľa názorov viacerých [...]

Pakistan bombový útok

V pakistanskej mešite došlo k výbuchu, na mieste je niekoľko mŕtvych a zranených

30.01.2023 10:55

Do nemocnice previezli desiatky zranených. Pod troskami sa zrejme nachádza viacero ľudí.

Polizei

V opustenej pivnici neďaleko českých hraníc sa ukrýval pravicový extrémista so šiestimi deťmi

30.01.2023 10:32

Z nepoužívanej vínnej pivnice v rakúskom meste Obritz sa ozývali hlasy a detský plač.

Ildikó Kotlárová, riaditeľka, základná škola, Rómka

Deti chodia na vyučovanie hladné. Tak by nevedeli pracovať ani dospelí, hovorí riaditeľka základnej školy

30.01.2023 09:11

Vyštudovala, hovorí tromi jazykmi a nikdy sa nevydala. Ildikó Kotlárová je jednou z mála olašských Rómiek, ktoré nabúrali prísne tradície - a vyplatilo sa.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 173642x
Priemerná čítanosť článkov: 1670x

Autor blogu

Kategórie