Založ si blog

Zasiahne Floridu hlavný hurikán sezóny – hurikán IAN ???

Navonok sa táto otázka pre nás žijúcich na Slovensku zdá tak trochu zbytočná, ale len pre zaujímavosť chcem uviesť že dnešný svet je plný turistov, je svetom plným pohybu, ľahko dosiahnuteľný i pre našich turistov, navyše práve na Floride žije pomerne veľká komunita slovenských občanov, a to práve v blízkosti východného pobrežia, , alebo západného pobrežia Floridy,, teda v mieste kde hurikány najčastejšie zvyknú zasiahnuť štát Florida.

Z informácií uverejnených na Foxweather.com sa môžme dozvedieť, že tropická búrka IAN momentálne rýchlo naberá na sile, je pravdepodobnosť, že práve on sa stane hlavným hurikánom sezóny v najbližších dňoch. Meteorológovia vyhotovili rôzne počítačové prognózy, ktorých je nespočetné množstvo ale z týchto vyplýva vysoká pravdepodobnosť , že tropická búrka, ktorá sa momentálne nachádza niekde pri Caymanských ostrovoch a smeruje do cez tzv.hurikánovú uličku /priestor medzi Kubou a Mexikom/ do Mexického zálivu, zasiahne štát Florida.

Guvernér štátu FloridaRon de Santis urgoval občanov štátu Florida, vyhlásil stav núdze v 67 okresoch štátu, upozornil občanov na negatíva v prípade zásahu tropickou búrkou IAN. Očakáva sa že zatiaľ tropická búrka IAN bude podstatne intenzívnejšía po priblížení sa k pobrežiu Floridy a zmení sa na Hurikáin kategórie III, resp. IV, čo znamená že rýchlosť vetra môže byť od 190 – 240 km za hodinu, čo nepochybne môže spôsobiť nepredvídateľne vysoké škody na majetku, životoch, spolu s dažďom a záplavami pobrežných oblastí.

Predpokladá sa že streda bude rozhodujúcou pre definitívne určenie smeru Hurikánu IAN, V tento den sa rozhodne či hurikán zasiahne Juh Floridy, centrálnu časť Floridy, alebo severnú čast Floridy, niekde pri hraniciach s Alabamou.

Reakcia obyvateľov Floridy nedala dlho čakať. Okamžite po vyhlásení stavu núdze, ľudia vo všetkých supermarketoch vykúpili fľaškovú vodu, ktorej je momentálne nedostatok, začali sa vytvárať dlhé rady na benzínových pumpách, ľudia tankujú benzín do rôznych bandasiek, tak aby si zabezpečili dostatok elektrickej energie prostredníctvom generátorov. Totiž pri každom hurikáne ktorý zasiahne Floridu dochádza k úžasne širokým výpadkom elektriny, pretože elektrické rozvody sa vo väčšine zabezpečujú nad zemou. Na Floride vidíte neúmerné množstvo starých olejových transformátorov na stĺpoch, pričom pri poškodení čo i len jediného dochádza k obrovským výpadkom elektriny v rozsiahlej časti. Takže výpadok elektrickej energie môže trvať i niekoľko týždňov, čo len s nevôľou prijímajú miestni občania. Nálada miestnych občasnom predstavuje ich nervozitu. Miestni občania boli vyzvaní k tomu,aby si pripravili evakuačný plán podľa ktorého budú postupovať v prípade nariadenej evakuácie. I ked sa táto informácia zdá okrajovou pre nás, pripomína nám zraniteľnosť človeka pri rôznych prírodných katastrófach, ktorých počet akosi neúmerne rastie.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136912x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie