Založ si blog

Vladimír Putin poskytol ruské občianstvo občanovi USA – Edwardovi Snowdenovi

Fox News, dnešného dnešného dňa prinieslo pomerne krátku správu, ktorej naše informačné prostriedky nevenovali pozornosť. Ide o to, že ruský prezident Vladimír Putin dnešného dňa poskytol ruské občianstvo najznámejšiemu americkému informátorovi Edwardovi Snowdenovi.

Edward Snowdenovi 39 ročný, pracovník agentúry Národnej bezpečnostnej agentúry /NSA/ po pomerne strastiplnej ceste do viacerých krajín , kde žiadal o poskytnutie azylu čo mu bolo zamietnuté, napokon pricestoval do Moskvy, kde mu bol poskytnutý azyl. Edward Snowden bol pracovník NSA, ktorý uvoľnil verejnosti rozsiahle informácie o práci bezpečnostnej agentúry NSA, s podrobnými informáciami o jednotlivých operáciách. Existuje dôvodné podozrenie z toho, že Snowden úzko spolupracoval aj s ruskou vládou, ked ruskej rozviedke poskytol rozsiahle informácie, ktoré mohli poškodiť mnohých Američanov, ako i americký vojenský personál. Pre podozrenie o úniku utajovaných skutočností sa preto odmietol vrátiť do USA. Ruská vláda i napriek viacerým požiadavkám americkej strany odmietla vydať amerického občana Snowdena k trestnému stíhaniu v USA, pre zločin špionáže, za čo mu hrozil trest odňatia slobody až na 30 rokov. Snowden až doposiaľ zotrval v Rusku na základe azylu a nasledovného povolenia k trvalémupobytu v Ruskej federácii.

Snowden v roku 2019 poskytol interview TV stanici CBS This Morning, kde vyjadril želanie vrátiť sa do USA a podrobiť sa spravodlivému súdu. Bývalý prezident Donald Trump zvažoval udelenie milosti, avšak toto sa nikdy nestalo, kedže generálny prokurátor Barr sa proti tomuto ostro postavil, takže k udeleniu milosti nedošlo. Snowden v dôsledku hroziaceho trestu sa rozhodol pre trvalý pobyt v Rusku.

Pre zaujímavosť uvádzam že vplyvný senátor Rand Paul bol jedna najvplyvnejších osôb, podporujúcich udelenie milosti Snowdenovi, kedže tvrdil, že Snowden ako informátor ukázal ľudom schému ako americká vláda sleduje amerických občanov, či v USA ako i v cudzine.

Prezident Putin sa rozhodol k udeleniu občianstva Ruskej Federácie pre Snowdena iba 2 roky po udelení trvalého pobytu na území Ruska.

Seniori – pracujte na upevnení svojho zdravia aj v roku 2023 !!!!

26.11.2022

Začiatok tohto roku akoby bol iba pred pár dňami a je to tu znova, prichádza december a s ním nerozlučne spojené čaro Vianočných sviatkov a čarokrásnych Vianočných melódii, ktoré nás budú sprevádzať každým dňom nášho života a vytvárať nám krásnu atmosféru. Pripomína mi to i svetoznáma melódia – rolničky, rolničky (Jingle Bell) ktorú sme ako seniori s [...]

Je človek – senior odsúdený k životu v samote ????? Je inventúra života nutná ????

25.11.2022

Tak a máme tu ďalší piatok ktorý som z časti prežil v spoločnosti priateľov v klube dôchodcov. Táto spoločnosť je pre mňa ako aktívneho seniora, akousi výzvou počas posedenia, neraz i hrania kariet s našimi dámami, pozorne počúvať a potom analyzovať diskusie ktoré tam odznejú. Nič prekvapivé, veď súčasní seniori žijú taký zvláštny život, žiaľ život plný [...]

A zase sa strieľalo…………

23.11.2022

Pred pár minútami tlačová agentúra AP news uverejnila krátku správu o streľbe vo veľkoobchodnom dome Walmart v štáte Virgínia, v meste Chesapeeke. K streľbe došlo včera približne o 22.30 hod. Polícia po príchode na scénu zistila že došlo k streľbe zatiaľ neznámym páchateľom. Pri obhliadke miesta činu našla mnoho mŕtvych ľudí. Predpokladá sa že počet mŕtvych je [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini: Nie Heger ale blahorodie pán veľkomožný Matovič ustúpil lekárom

27.11.2022 19:30

Takéto hazardovanie ministra financií Igora Matoviča so zdravím obyvateľov je cynické, tvrdí líder strany Hlas Peter Pellegrini o dohode lekárskych odborov s vládou.

ÖBB / Vlak / Železnice /

Rakúski železničiari v pondelok vstúpia do celodenného štrajku. Dotkne sa aj Slovenska

27.11.2022 19:10

Slovenské železnice upozornili, že pred, počas, ale i po štrajku môže dochádzať k výrazným obmedzeniam, meškaniam a rušeniam vlakov.

Igor Matovič

Lenč: Matovič útočí na lekárov lebo jeho ego nedostalo potravu, ktorú chcelo

27.11.2022 19:00

Matovič podľa politológa opäť hazardoval so zdravím obyvateľov a z rokovaní podľa neho odišiel, pretože nevie ustúpiť.

Kolikova mensi

Kolíková: Kvôli Matovičomu rozpočtu prídeme o stovky miliónov z plánu obnovy

27.11.2022 18:30

Situácia bola osobitne Igorom Matovičom tak vyeskalovaná, že zdravotníctvu hrozil krach, hovorí exministerka spravodlivosti a poslankyňa strany SaS Mária Kolíková.

rusty

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 85
Celková čítanosť: 136909x
Priemerná čítanosť článkov: 1611x

Autor blogu

Kategórie